• Reklam
  • Reklam
İlkadım’da çiçekler açtı

İlkadım'da çiçekler açtı

İlkadım Belediyesi tarafından ilçenin dört bir yanına diktiği on binlerce çiçek açmasıyla baharın gelişini müjdeledi.

29 Mart 2018 - 14:03

İlkadım Belediyesi , Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı ekiplerce sonbahar ayında ekimi gerçekleşen çiçekler sarıdan kırmızıya, mordan beyaza her renkte ilçeyi süslemek için çiçek açmaya başladı.

İlkadım’a  daha yeşil bir görüntü kazandırmak için çalışmalar yürüten İlkadım  Belediyesi, ilçe sınırları içerisinde yer alan park ve bahçelere geçtiğimiz yıl Sonbaharda 21360 adet menekşe 8200 adet lale soğanı dikti.  Baharın gelmesiyle birlikte açan laleler mor, sarı, kırmızı ve pembe gibi pek çok farklı rengiyle baharın gelişini müjdelerken, ilçeye de büyük bir güzellik kattı.

İLKADIM ÇİÇEKLERLE GÜZELLEŞTİ

Sonbahar ayında diktiğimiz çiçekler adeta baharın gelişinin müjdesini bize veriyor diyen İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok; “İlçemizi estetik olarak güzelleştirecek, adeta görsel bir şölen yaşatacak çiçeklerle süsledik. Şimdide süslediğimiz bu çiçekler baharı müjdeliyor bize. İlkadım’ı modern bir görünüm kazanması ve insanımızın hasret kaldığı doğaya kavuşması için yaptığımız bu çalışmalar aralıksız sürecek. Her yıl şehrimizin dört bir yanına diktiğimiz laleler ile ilçemiz daha zarif ve güzel görünüyor. Vatandaşlarımızın da beğenisini toplayan laleler ilçemizi ziyaret edenlerin de ilgisini çekiyor. Baharın gelmesiyle belediye olarak kentimizin daha güzel görünmesi ve ilgi çekmesi adına çalışmalarımıza devam edeceğiz. Halkımızın dikilen çiçeklere karşı gerekli hassasiyeti göstereceklerine ve onlara çok iyi bakacağına eminim. Çünkü çiçekler ilçemizi güzelleştirdiği gibi, ruhumuzu da güzelleştiriyor” İfadelerini kullandı.

Kaynak: Saat Başı Haber

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tok,
Tok, "İş Bilenin, Kılıç Kuşananın'
Sevdamızın Adı Tekkeköy
Sevdamızın Adı Tekkeköy