• Reklam
  • Reklam
İlkadım’da karla yoğun mücadele

İlkadım'da karla yoğun mücadele

Kar yağışının etkisini göstermesinin ardından İlkadım Belediyesi ekipleri 24 saat esasına göre mahallelerde çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

26 Ocak 2018 - 13:02

Samsun İlkadım Belediyesi, 17 personel 40 ekip ile karla mücadele çalışmalarını sürdürüyor.

Kar yağışı ve soğuk havanın etkisini göstermeye başlamasıyla İlkadım Belediyesi Fen İşleri ve Temizlik İşleri Müdürlüğü, yoğun bir çalışma içeresine girdi. İlkadım Belediyesi İletişim Merkezi (İLKEM) tarafından koordine edilen çalışmalarda özellikle kar yağışının daha yoğun olduğu ilçenin yüksek mahallelerinde yolların kapanmaması için kar küreme araçları 24 saat esasına göre çalışıyor.

24 SAAT EKİPLER ÇALIŞIYOR

Şehir merkezi ve yüksek mahallelerde tuzlama ve yol açma çalışmalarına başlayan ekipler ana arterler ve trafik yoğunluğunun fazla olduğu caddelerde ekipler hazır bekliyor. Vatandaşların ihbarları da çalışmalarda belirleyici oluyor. İLKEM tarafından tek merkezde koordineli olarak sürdürülen çalışmalar vatandaşların gündelik yaşamlarının olumsuz etkilenmemesi için bir program dahilinde çalışmalar hassasiyetle sürdürülüyor. İlkadım Belediyesi Fen İşleri Müdürü Mustafa Karaduman, "17 adet iş makinesi ve 40 personel ile kış ve karla mücadele için hazırlıklarımızı tamamlamış durumdayız. İlçe merkezine nispeten daha uzak olarak düşünülen mahallelerimizin ulaşım problemleri yaşamaması için ekiplerimiz 24 saat hazır beklemektedir" dedi.

ASILSIZ İHBAR YAPILMAMALI 

İlkadım Belediyesi İletişim Merkezine 7 gün 24 saat her konuda olduğu gibi yol tuzlama ve açma talepleri için de ulaşılabiliyor. Daha önceki senelerde yaşanan asılsız ihbarların sağlık problemi gibi hayati önem taşıyan durumlara müdahalenin gecikmesine neden olabileceğine dikkat çekildi.

 

Kaynak: Haber Merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Cumhur İttifakı adaylarımız yerelde kalkınmanın, hizmetin kaptanı olacak
Cumhur İttifakı adaylarımız yerelde kalkınmanın, hizmetin...
Doğalgaz için ilk kazma vuruldu
Doğalgaz için ilk kazma vuruldu