• Reklam
  • Reklam
İşitme engelliler istihdam edilecek

İşitme engelliler istihdam edilecek

Atakum Belediyesi tarafından yapılacak kafe park projesinde işitme engelliler istihdam edilecek.

22 Şubat 2018 - 18:24

Samsun Atakum İşitme Engelliler Spor Kulübü tarafından gerçekleşen bowling etkinliğinde Atakum’da yaşayan işitme engelli gençlerle bir araya gelerek bowling oynayan, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, istihdam müjdesi verdi.

Atakum İşitme Engelliler Spor Kulübü Başkanı Tugay Kurtgözlü ve kulüp sporcularıyla bir araya gelerek bowling oynayan Başkan Taşçı, işitme engelli kulüp üyeleriyle sohbet edip, talep ve önerilerini dinledi. Hayata geçirdikleri projelerde dezavantajlı gruplara her zaman öncelik verdiklerini belirten Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Dezavantajlı vatandaşlarımız için planladığımız projelere her zaman öncelik veriyoruz. Hayata geçirdiğimiz her projede engelli vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını ve taleplerini ön planda tutuyor, engellerin aşılması için çalışıyoruz. Atakum Belediyesi olarak, Atakum İşitme Engelliler Spor Kulübü ile işbirliği içerisinde önemli projeleri hayata geçiriyoruz” dedi.

İŞİTME ENGELLİLER İSTİHDAM EDİLECEK

Engellilerin hayatını kolaylaştıran ve sosyal hayat içerisindeki yerlerini almaları için fırsatlar sunan projelere imza attıklarını belirten Başkan Taşçı, “Engellilerimize yönelik olarak pozitif ayrımcılık uyguluyoruz. Onlara yönelik projelere öncelik vererek, hayalimizdeki engelsiz şehir Atakum’un temellerini attık. Bu anlamda işitme engelli kardeşlerimizin istihdam edilmesi ve birlik, beraberlik içerisinde vakit geçirebilecekleri sosyal alanların artırılması adına önemli bir projeyi hayata geçirmeye hazırlanıyoruz. Mevlana Mahallesinde hayata geçireceğimiz park ve kafe, bir yandan işitme engelli vatandaşlarımız için istihdam kapısı olurken, diğer yandan da güzel bir buluşma noktası olacak. En kısa sürede projemizi, işitme engelli gençlerimizle buluşturacağız” şeklinde konuştu.
 

Kaynak: Haber Merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Cumhur İttifakı adaylarımız yerelde kalkınmanın, hizmetin kaptanı olacak
Cumhur İttifakı adaylarımız yerelde kalkınmanın, hizmetin...
Doğalgaz için ilk kazma vuruldu
Doğalgaz için ilk kazma vuruldu