Kurt, Samsun’a 150 milyon dolar yatırımın geleceğini...

Kurt, Samsun'a 150 milyon dolar yatırımın geleceğini açıkladı

AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, Tekkeköy’de bulunan 250 dönümlük tersane alanının savunma sanayi alanı olarak da kullanıma açılmasıyla 150 milyon dolarlık yatırım gerçekleşeceğini açıkladı.

08 Şubat 2018 - 15:12 - Güncelleme: 08 Şubat 2018 - 15:15

AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından açıklanan ocak ayı ihracat rakamlarını değerlendirdi.
TİM’in verilerini değerlendiren AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, özellikle çelik, çimento ve su ürünleri (balıkçılık) sektörlerindeki ihracat büyümesinin Samsun toplamında yüzde 50 artışı meydana getirdiğini söyledi.

150 MİLYON DOLAR YATIRIM

“Samsun, Karadeniz bölgesinin parlayan yıldızı olmaya devam ediyor." diyen Kurt, "Hükümetimiz tarafından yapılan yatırımlar gün geçtikçe kendini göstermeye ve rakamlara yansımaya başlıyor. Çelik, çimento ve su ürünleri sektörlerindeki ciddi ihracat büyümesi Samsun geneli ihracatını geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 50 artırdı ve 45,5 milyon dolar ihracat gerçekleştirmiş olduk. Ayrıca Tekkeköy’de bulunan 250 dönümlük tersane alanının savunma sanayi alanı olarak da kullanıma açılmasının ardından yatırım yapılması şartıyla Samsun Yurt Savunma Sanayi’ne tahsis edilmesiyle birlikte burada 150 milyon dolarlık yatırım yapılacak. İlimizin ihracatına önemli miktarda katkı sağlayacak bir proje olan savunma sanayi atılımı aynı zamanda Samsun’da ciddi bir istihdam kaynağı oluşturacak.  Ülkemiz üzerine ne kadar planlar kurulsa da, ekonomik ve çeşitli alanlarda zor durumu sokulmak istensek de, milletçe kenetlenerek her daim bunların üstesinden gelmeyi başarmışızdır. Türkiye ekonomisi de büyümeye güçlenmeye devam edecektir.” dedi.


 

Kaynak: Saat Başı Haber

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kızılırmak Deltası Turizm ve Cazibe Merkezi Olacak
Kızılırmak Deltası Turizm ve Cazibe Merkezi Olacak
'Samsun'u birlikte yöneteceğiz'
'Samsun'u birlikte yöneteceğiz'