Levent Gök meclis bütçe görüşmelerinde rekor kırdı

Levent Gök meclis bütçe görüşmelerinde rekor kırdı

Bütçe görüşmelerinde TBMM Başkanvekili Levent Gök, meclis oturumunu 8 saat 15 dakika ile aralıksız ara vermeden yöneten başkan vekili rekorunu kırdı. İlk rekoru 7 saat ile 2017 yılında Ahmet Aydın kırmıştı.

15 Aralık 2019 - 19:53
Sponsorlu Bağlantılar---

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) 2020 yılı bütçe  görüşmeleri devam ederken TBMM Başkanvekili Levent Gök, meclis oturumunu 8 saat 15 dakika ile aralıksız ara vermeden en uzun yöneten başkan vekili rekorunu kırdı. 
27. Dönem 3. Yasama yılında 2020 yılı bütçe kanun teklifi görüşmeli Gazi Mecliste yoğun bir şekilde devam ediyor. Bakanlıkların ve ilgili kuruluşların bütçelerinin onaylandığı 9 Aralık'ta başlayan görüşmeler 20 Aralık'a kadar sürecek.
TBMM'de yeni rekor kırıldı
Bütçe görüşmelerinin yedinci gününde Dışişleri Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı'nın 2020 yılı görüşmeleri gerçekleştirildi. TBMM Başkan Vekili Levent Gök'ün yönettiği ve pazar günü saat 11:00'da başlayan görüşmede yeni bir rekor daha kırıldı.
Milli Eğitim Bakanlığı'nın yüzlerce bağlı kuruluşunun bütçelerinin onaylanacağı için vakit sıkıntısı yaşanmamasını göz önüne alan Başkanvekili Gök, saat 11:00'da başlattığı genel kurulu saat 19:15'a kadar yerinden hiç kalkmadan yönetti. Hiç bir arada vermeyen Gök, 8 saat 15 dakika meclisi aralıksız çalıştırdı ve kendisi de bu süre içinden yerinden hiç ayrılmadı. Milletvekilleri ve görevliler ihtiyaçlar için genel kuruldan zaman zaman dışarı çıkarken başkan vekili Gök, büyük bir özveri göstererek ara vermeden bu süreci geçirdi.

İLK REKORUN SAHİBİ AK PARTİLİ AHMET AYDIN KONUYU GÜNDEME GETİRDİ

TBMM'de 2017 yılında başkan vekili olan AK Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, genel kurulda soru cevap bölümüne geçilmeden önce söz alarak Başkanvekili Gök'ü tebrik etti. Aydın, "Öncelikle başarılı ve sağduyulu bir yönetim yürüttüğünüz için sizi tebrik ediyorum. Sabah başladığımız genel kurula hiç ara vermeden birinci oturum olarak bu saate kadar devam ettirdiniz. Sizde yerinizden hiç ayrılmadınız. Daha önce meclis oturumuna 7 saat hiç ara vermeden yönettiğim için rekoru ben kırmıştım. Bu kamuoyuna yansımıştı. Şuan 8 saat 15 dakika ile siz kırdınız, tebrik ediyorum başarılarınızın devamını diliyorum." dedi.

REKORU KIRAN LEVENT GÖK'TEN TEŞEKKÜR 

Bu konuşma üzerine TBMM Başkanvekili Levent Gök, Ahmet Aydın'a konuşmalarından dolayı teşekkür etti. Gök, meclise hitaben yaptığı konuşmada şu ifadelere er verildi, "Daha önce oturumu en uzun yöneten başkan vekili olarak sizlere teşekkür ediyorum. Zevkle, saygıyla izlediğimiz başkan vekiliydiniz. Günledir süren yoğunluğu göz önüne alarak hareket etmeye çalışıyoruz. Milli Eğitim Bakanlığının yoğun gündem maddesi nedeniyle zamanı mümkün olduğu kadar ekonomik kullanmaya çalışıyoruz. Görevimiz herkesin sağlığını, sıhhatini de düşünmek. Ertesi günde yine yoğun bir çalışma devam edeceği için zamanı iyi kullanmaya çalışıyoruz." diye konuştu.
Konuşmaların ardından Başkanvekili  Gök, oturuma 15 dakika ara verdi.
 

Sponsorlu Bağlantılar---
Kaynak: Saat Başı Haber

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bitcoin BTC düşüş ve yükseliş eğilimi
Bitcoin BTC düşüş ve yükseliş eğilimi
Güldüren yüz Kemal Sunal yaşıyor mu, öldü mü reklam filmi dikkat çekti
Güldüren yüz Kemal Sunal yaşıyor mu, öldü mü reklam filmi...