Meclis başkanı yoğun bakıma alındı

Meclis başkanı yoğun bakıma alındı

Ankara'da kalp ameliyatı geçiren TBMM Başkanı İsmail Kahraman, yeniden rahatsızlanması üzerine tedavi gördüğü hastanede yoğun bakıma alındı.

09 Ocak 2017 - 12:15 - Güncelleme: 12 Ocak 2017 - 19:07

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, yoğun bakıma alındı.
Geçtiğimiz günlerde kalp rahatsızlığı nedeniyle ameliyat olan ve Ankara Güven Hastanesi'nde tedavi gören İsmail Kahraman, dün yeniden rahatsızlığının lüks etmesi üzerine yeniden yoğun bakıma servisine alındığı öğrenildi.
İsmail Kahraman'ın yoğun bakıma alındığı bilgisi ulaşırken, şuan doktor kontrolünde tedavisi sürüyor.
Meclis başkanı Kahraman, Yeni Anayasa görüşmelerine katılamayacak.
İSMAİL KAHRAMAN
1940 yılında Rize’de doğan İsmail Kahraman ilk ve orta öğrenimini Karabük’te, liseyi İstanbul Haydarpaşa Lisesi'nde tamamladı. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun olan Kahraman, İ.Ü. Hukuk Fakültesi Talebe Cemiyetinde başkanlık ve Türkiye’deki yüksek öğrenim gençliğini temsil eden Milli Türk Talebe Birliği'nde (MTTB) 48. dönemde Genel Başkanlığını yaptı.
29 Mayıs 1985’te kurulan Birlik Vakfı’nda Mütevelli Heyeti Başkanı seçilen Kahraman, halen Birlik Vakfı Kurucular Kurulu Başkanı olarak görevini sürdürüyor. İsmail Kahraman, 21 Aralık 1994’de kurulan Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı’nın (TGTV) kurucu üyesi olup halen Kurucular Kurulu Başkanıdır. 
İş hayatında sanayi ve ticaret şirketlerinde icra kurulu başkanlıklarında bulundu. Çalışma Bakanlığında Bakan Müşaviri olarak görev yaptı.
1995 ve 1999 milletvekili genel seçimlerinde 20 ve 21. Dönemlerde Türkiye Büyük Millet Meclisinde İstanbul Milletvekili olarak yer aldı. Refah Partisi’nde ve Fazilet Partisi’nde grup başkanvekilliği yaptı. TBMM Anayasa Komisyonu ve Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu üyeliklerinde bulundu.
1996-1997 yılları arasında 54. Refah-Yol Hükümetinde Kültür Bakanı olarak görev yaptı. AK Parti Merkez Disiplin Kurulu Başkanlığında bulundu. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 22 Kasım 2015 tarihli 2 nci Birleşiminde 26'ncı dönem TBMM Başkanlığına seçildi.
Evli ve dört çocuk babası olan Kahraman, 2009 yılında Türkiye Milli Kültür Vakfının (TMKV) kırkıncı yılında '40 Vakıf İnsana Vefa' programı kapsamında kendisine 'Vakıf İnsan' ödülü verildi. Yalova Üniversitesi tarafından kendisine Fahri Doktor unvanı verildi. İstanbul Ticaret Üniversitesi Mütevelli Heyeti üyeliğinde bulundu. İlim Yayma Vakfı kurucularından olup Mütevelli Heyetinde yer almıştır. İlim Yayma Cemiyeti ve İş Dünyası Vakfı’nın Yüksek İstişare Kurulu üyesidir. Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Geliştirme Vakfı Kurucular Kurulu Başkanıdır.

Kaynak: Haber Merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İHH Genel Başkanı Samsun'da
İHH Genel Başkanı Samsun'da
Karaduman'dan 24 Haziran vurgusu
Karaduman'dan 24 Haziran vurgusu