Sağlık çalışanları onurlandırılacak 2021 ’Uluslararası...

Sağlık çalışanları onurlandırılacak 2021 'Uluslararası Sağlık Çalışanları Yılı' ilan edildi

Sağlık Bakanlığının teklifi Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), 2021 yılını dünyada "Uluslararası Sağlık Çalışanları Yılı" ilan etti.

11 Kasım 2020 - 19:50
Sponsorlu Bağlantılar---

Dünya da etkisini gösteren Kovid -19 sürecinde büyük mücadeleler veren sağlık çalışanlarının onure edilmesi için Sağlık Bakanlığı'nın 2021 yılının dünyada  'Uluslararası Sağlık Çalışanları Yılı' ilan edilmesi teklifi kabul edildi.

Sağlık Bakanlığı tarafından yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının ortaya çıkmasıyla sağlık çalışanlarının daha da artan yüküne dikkat çekmek ve tüm sağlık çalışanlarının emeklerinin takdiri ile moral ve motivasyonlarının yükseltilmesi amacıyla 2021'in "Sağlık Çalışanları Yılı" ilan edilmesini istemişti. 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın, 14-15 Eylül tarihli DSÖ Avrupa Bölge Komite toplantısında gündeme getirdiği öneri, bugün yapılan 73. Dünya Sağlık Asamblesi Genel Kurulu'nda kabul edildi. Sağlık çalışanlarının onure edilmesi amacıyla 2021 yılı "Uluslararası Sağlık Çalışanları Yılı" olarak ilan edildi.

73. Dünya Sağlık Asamblesi Genel Kurulu'na video konferans ile katılan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Sağlık çalışanlarının toplumlar için giderek daha fazla önem ve sorumluluk taşıdığına dikkat çekti.

Sağlık çalışanlarının insanlık önünde onurlandırılması gerektiğine dikkat çeken Koca, "İçinde olduğumuz pandemi döneminde onların daima yapageldikleri herkes için görünür hale gelmiştir. Bugünkü fotoğraf, bu mesleklerin özünün ifadesidir. Bunu kültürün hafızasına yerleştirmek için çaba göstermeliyiz." dedi.

 

Sponsorlu Bağlantılar---
Kaynak: Haber Merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Konya'da yanlışlıkla öldürüldükleri ortaya çıkan yaşlı çift cinayetini katil piknikte söylemiş
Konya'da yanlışlıkla öldürüldükleri ortaya çıkan yaşlı...
Bitcoin BTC düşüş ve yükseliş eğilimi
Bitcoin BTC düşüş ve yükseliş eğilimi