Samsun bizim sevdamız aşkımız

Samsun bizim sevdamız aşkımız

Cumhurbaşkanı ve Adayı Recep Tayyip Erdoğan, "Samsun bizim aşkımız sevdamız. Bu büyük mücadelede yol arkadaşımız. Samsun’dan biz yine rekor bekliyoruz". dedi.

18 Haziran 2018 - 17:17

Cumhurbaşkanı ve Adayı Recep Tayyip Erdoğan, Samsun'da düzenlediği mitingde önemli mesajlar verdi. 

Cumhuriyet Meydanı'nda onbinlerce vatandaş Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı adaylık sürecinde desteklemek için mitinge akın etti. Yoğun yağmura rağmen meydan dolarken, sığmayan vatandaşlar yol kenarlarından Cumhurbaşkanı'nın konuşmasını dinledi.

Samsun için önemli mesajlar veren Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasında satır başları şöyle:

SAMSUN SEVDAMIZ OLDU 

"Samsun bizim aşkımız sevdamız. Bu büyük mücadelede yol arkadaşımız. 4 yıl içerisinde 5 kez Samsun’a geldik. Nasıl Samsun bizi seviyorsa bizde Samsun’u seviyoruz. Samsun bizi hiçbir zaman yarı yolda bırakmadı, sahipsiz yalnız koymadı. 2002 yılından buyana büyük destek verdi.Samsun’dan biz yine rekor bekliyoruz. 24 Haziran’da yeniden bir rekora koşuyor muyuz, mührü AK Parti'ye basıyor muyuz, Cumhur ittifakını rekora taşıyor muyuz, güçlü meclis için Cumhurbaşkanlığında şahsıma, mecliste AK Parti’yi destekliyor muyuz. Sandıkları patlatmaya hazır mıyız.?"

"16 yılda 27 katrilyon yatırım yaptık. Eğitimde 4579 yeni derslik, öğrencilerimize 73 trilyon burs verdik. İkinci devlet üniversitesini faaliyete geçiriyoruz. 8 bin 440 kapasiteli yüksek öğrenim yurdu yaptık. Çarşamba, Tekkeköy, Kavak, Alaçam ve Terme’de 5 bin 550 kişilik yeni yüksek öğrenim yurtları yapıyoruz. Merkezde 35 bin kapasiteli ve Bafra 5 bin kapasiteli iki stadyumu şehrimize kazandırdık. Gençler bunu AK Parti yaptı, biz yaptık. Spor da atletizm parkuru, buz pisti, bowling salonu, bisiklet parkurları gibi bir çok tesisi Samsun’a kazandırdık. Yeni bir adım daha atıyoruz. Londra, New York, Paris’te örneklerini gördüğümüz yeni bir eseri Samsun kazandırıyoruz.  Eski 19 Mayıs Stadı’nın bulunduğu 102 bin metrekare alanı inşallah millet bahçesine dönüştürüyoruz. Talimatı TOKİ'ye verdim, yapılıyor. Çoluk çocuk hep beraber buraya geleceksiniz. Pikniğiniz, dinlenmeyi orada yapacaksınız. Samsun’a yakışır."

DEVASAL SAĞLIK YATIRIMLARI YAPTIK

"Sağlık alanında da bir çok yatırım yapıldı. 400 yataklı Eğitim Araştırma Hastanesi’ni, 260 yataklı Bafra devlet hastanesi olmak üzere 34 tesisi kentimizde açtık. 250 yataklı Çarşamba, 200 yataklı Vezirköprü devlet hastanelerinin inşasında sona yaklaşıldı. Atakum  ve Tekkeköy'de 250 yataklı devlet hastanesi inşaatı başlıyor. 19 Mayıs ilçesine modern tam entegreli devlet hastanesini yapacağız. Kamu özel ayrımı yapmadan sağlık çalışanlarımıza şiddet olaylarının üzerine gideceğiz. Hemşire, doktorlarımıza, sağlık çalışanlarımıza her türlü desteği veriyoruz. Ne hastalarımıza kötü davranılmasını ne de sağlık çalışanlarımıza şiddete izin vermeyeceğiz. 900 yataklı şehir hastanesini de Samsun’a inşallah yapıyoruz. Marka şehir olmanın gereğini yapacağız. Biz yaparız onlar konuşur. İhale süreci devam ediyor."  

ÇARŞAMBA-BAFRA VEZİRKÖPRÜ OVALARI SİT ALANI İLAN EDİLDİ

"16 yılda sosyal devlet anlayışı ile hareket ettik. 81 milyonun tamamının refah düzeyini yükseltmek amacındayız. Şehit yakını, gazilere, engellilere, yaşlılara, muhtaçlara Samsun’da 2.5 katrilyon kaynak aktardık. TOKİ vasıtasıyla 9 bin 459 konut inşa ettik. İlkadım’da kentsel dönüşüm sorunlarını biliyoruz. Bu meseleyi çok yakında halledeceğiz. 120 kilometre olan bölünmüş yolu 306 kilometreye çıkardık. Toplam maliyeti 1 katrilyon olan yol projeleri ise devam ediyor. Samsun’u da içine alan 5.5 katrilyon tutarındaki hızlı tren projesinde kesin proje ve sondaj çalışmaları sürüyor. Bu yıl içinde tamamlayıp adımları atacağız. Samsun İç Anadolu’ya hızlı trenle bağlanacak. 1.2 katrilyon maliyetli Samsun Sivas-Sivas demiryolu hattını modernize ederek açacağız. Asarcık-Canik karayolunu muhakkak yapacağız. Samsun-Çarşamba Havalimanı’nın 175 bin olan yolcu kapasitesi şuan 1 milyon 152 bine ulaştı. Mevcut terminal binası dış hatlar olacak. 120 trilyon maliyetle İç hatları günümüz ihtiyaçlarına göre yeniden yapacağız. Su kaynaklarını en iyi şekilde değerlendiriyoruz, 8 baraj inşa ettik. Yeni içme suyu arıtma tesisi yapılıyor. Ladik, Terme-Salıpazarı barajlarının inşaatları devam ediyor. 164 bin dekar zirai alanı sulamaya açtık. Taşkın ve sel baskınlarından köylüyü korumak için 98 adet taşkın koruma yaptık, 28’i de sürüyor. Çiftçilerimize 2 katrilyon tarımsal destek verdik. Bafra, Çarşamba, Vezirköprü ovalarını SİT alanı olarak koruma altına alındık. Çivi bile çakılamayacak, tarım için kullanılacak. 161 bin Samsunlu vatandaşımızı işe yerleştirdik. 441 bin işveren ve sigortalı desteklerimizden yararlandı. Teknokent ve Arge merkezi kurduk. Bu yatırımlarımızı,  24 Haziran'dan sonra daha da çoğaltacağız."

SANDIĞIN KAZASI OLMAZ

"24 Haziran'da hizmet siyasetinden yana tercihimizi kullanalım. Vakit birlik, Samsun, Türkiye vakti diyor muyuz. Hanım kardeşlerimiz size sesleniyorum kale içeriden fethedilir. Rehanvete kapılma, bahane bulma zamanı değil. Herşeyin kazası olur sandığın kazası olmaz. 7 Haziran'da olduğu gibi ahların vahların kimseye faydası dokunmaz. Olağan üstü gayret bekliyorum."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının ardından Ordu'ya hareket etti.

Kaynak: Saat Başı Haber

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Adnan Hazır annesini kaybetti
Adnan Hazır annesini kaybetti
Usta isim Vehbi Tezcan'dan konser
Usta isim Vehbi Tezcan'dan konser