Samsun’da sanat dolu günler

Samsun'da sanat dolu günler

Samsun Devlet Opera ve Balesi (SAMDOB) şubat ayını dolu bir programla geçirerek.

06 Şubat 2018 - 12:06

Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü Samsun Devlet Opera ve Balesi’nin (SAMDOB) şubat ayı programı açıklandı. 9 günlük programda; 6 opera, bale, konser ve müzikal yer alacak. Programa göre; 10-12-24 Şubat akşamları saat 20:00’de, Franz Lehar tarafından bestelenen Tebessümler Diyarı adlı romantik operet sahnelenecek. 

16 Şubat Cuma akşamı saat 20:00’de; Viyanalı ünlü bestekâr Franz Schubert’in bestelediği Kış Yolculuğu (Die Winterreise) parçasından çıkışlı konser müzikseverlerle buluşacak. 17-19 Şubat akşamları saat 20:00’de opera tarihinin en hüzünlü aryalarının yaratıcısı olan Giacomo Puccini tarafından bestelenmiş olan üç perdelik bir opera Tosca, sahnede olacak.

22 Şubat günü saat 13:00’de ise orijinal adı ‘A Year With Frog and Toad’ olan Robert ve Willie Reale kardeşlerin sahneye uyarladığı bir çocuk müzikali olan Kurbağa Öyküleri, miniklere özel sahnelecek. Miniklet, derin bir dostlukla birbirine bağlı iki yakın arkadaşın öyküsüne SAMDOB’da şahit olacak. 23 Şubat akşamı saat 20:00’de Çift Konçerto Gecesi adlı konser ile geçirecek Samsunlular 26 Şubat akşamı saat 20:00’de ise Genç Kareograflar & Gala Gecesi Balesi ile Şubat ayına veda edecek.

Kaynak: Haber Merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kızılırmak Deltası Turizm ve Cazibe Merkezi Olacak
Kızılırmak Deltası Turizm ve Cazibe Merkezi Olacak
'Samsun'u birlikte yöneteceğiz'
'Samsun'u birlikte yöneteceğiz'