• Reklam
  • Reklam
Samsun’un ekonomisini kalkındıracak proje

Samsun'un ekonomisini kalkındıracak proje

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun Lojistik Köy'ün dört ulaşım imkanıyla kentin ekonomisine büyük katkı sağlayacağını söyledi.

05 Mart 2018 - 18:44

Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun Lojistik Köy'ün ekonomik katkılarına değindi.

2019’a Doğru Şehirlerin Ekonomik Beklentileri Forumu’na katılmak üzere Samsun’da bulunan AK Parti Ekonomi İşleri Başkan Yardımcısı ve Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ın daveti üzerine lojistik merkezini gezdi.

Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu, merkezin Samsun ekonomisine büyük bir katkı sağlayacağını şimdiden görebildiğini belirterek Başkan Yılmaz’a çalışmalarında başarılar diledi. 

Samsun Lojistik Merkezi’nin coğrafi konum olarak çok güzel bir yere yapıldığını kaydeden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, merkezin Türkiye’nin dünyaya açılan, kara, deniz, hava ve demir yolunu içinde barındıran sayılı şehirlerden birisi olan Samsun’un ekonomisini yükselteceğini söyledi.

"Şehrimizin ekonomik beklentileri bu projeyle birlikte daha da büyüdü." diyen Yılmaz, "4 ulaşım ağına sahip bir şehir olmanın avantajlarını sonuna kadar kullanacağız. Kentimiz üzerinden yapılacak ticaretin arttırılmasına ön ayak olacağız. Bu proje dünün, bugünün değil, yılların projesidir. Tamamlanması bizlere nasip oldu. Depolarımız şuan kiralanmaya başladı. Türkiye’nin her yerinden, hatta dünyanın çeşitli ülkelerinden depo kiralamak için firmalar bizlerle irtibat kuruyor. Kısa bir süre sonra full kapasite ile hizmet vereceğimizi umuyoruz. Firmalara vereceğimiz depo hizmetiyle birlikte de yaptığımız yatırımların karşılığını kısa sürede Samsunumuza kazandıracağımızı umuyoruz.” dedi. 
Geziye Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Öncel, AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman'da eşlik etti.

 

Kaynak: Saat Başı Haber

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Saathane Meydanı araç trafiğine açılacak
Saathane Meydanı araç trafiğine açılacak
Cumhur İttifakı adaylarımız yerelde kalkınmanın, hizmetin kaptanı olacak
Cumhur İttifakı adaylarımız yerelde kalkınmanın, hizmetin...