Samulaş’a duygulu vedalaşma

Samulaş'a duygulu vedalaşma

24 Haziran seçimleri için Başkanlık görevinden ayrılarak milletvekilliği aday adaylığını açıklayan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samulaş personelleri ile vedalaştı.

28 Nisan 2018 - 12:38

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, düzenlediği basın toplantısıyla belediye başkanlığı görevinden ayrıldığını ve milletvekilliği aday adayı olduğunu açıkladı. Veda ziyaretlerini sürdüren Başkan Yılmaz, uzun yıllardır beraber çalıştığı mesai arkadaşlarıyla helalleşti.

Samulaş personelleri ile bir araya gelen Yılmaz Samulaş çalışanlarından helallik alırken, 19 yıldır yaptığı hizmetler hakkında açıklamalarda bulundu. 

BU ŞEHRİN İNSANI KALBİMİN İÇİNDE

Samsun'un kent nüfusunun 1 milyonun altında olmasına rağmen dönemin Başbakanı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı ile şehre raylı sistemi kazandırdıklarını belirten Yılmaz, şunları kaydetti: "Tramvay ulaşımı modern şehirler için olmazsa olmazdır. Türkiye'nin en uzun tramvay ulaşım hattını Samsun'un batı ve doğusu arasında ilmek ilmek döşedik, 8 yıl önce de kent ulaşıma aldık. Raylı sistem dışında birçok hizmeti de hayata geçirdik. 19 senedir benim gecem gündüzüm yok. Bu şehirle yatıyorum, bu şehirle kalkıyorum, bu şehrin insanını kalbimin içine koyuyorum. Şehrimin insanlarının dertleriyle dertleniyorum, sevinciyle seviniyorum, kederiyle kederleniyorum. Bundan sonra da tüm enerjimi Türkiye'nin kalkınması ve gelişmesi için harcayacağım."

Başkan Yılmaz, kontrol merkezine geçerek telsizden tüm Samulaş çalışanlarına ulaştı ve helallik istedi. Karşılıklı vedalaşmada duygu dolu anlar yaşandı.

Kaynak: Saat Başı Haber

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
'Ekonomik dar boğaz bekleyenler boş ümide kapılmasın'
'Ekonomik dar boğaz bekleyenler boş ümide kapılmasın'
Yılmaz, 'Yol haritamıza herkes katkı sağlamalı'
Yılmaz, 'Yol haritamıza herkes katkı sağlamalı'