Saz ve ses üstadı Çetin Bahadır hayatını kaybetti

Saz ve ses üstadı Çetin Bahadır hayatını kaybetti

Samsun'un yetiştirdiği önemli ses ve saz sanatçılarından biri olan kendini sanata adayan Çetin Bahadır, yaşamını yitirdi. Sanatçının ölümü sevenlerini derinden üzdü.

06 Kasım 2019 - 18:20
Sponsorlu Bağlantılar---

Samsun'un yetiştirdiği önemli ses ve saz sanatçılarından olan Çetin Bahadır, yaşamını yitirdi.

Bir çok ünlü sanatçının kendisinden övgüyle bahsettiği Çetin Bahadır,  üç Cumhurbaşkanına saz çalma fırsatı yakalayan ender sanatçılardan biri olarak tanınıyordu. Bir çok eseri bulunan Bahadır, Samsun'un yetiştirdiği önemli sanatçılar arasında yer alıyordu.

Orhan Gencebay gibi önemli değerlerle aynı dönemde sanata başlayan Bahadır'ın rahatsızlığı nedeniyle bir süredir tedavi görüyordu. Sağlığı düzelen Çetin Bahadır bir süre evinde istirahat ettikten sonra, hastalığının yeniden ağırlaşması üzerine Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne kaldırılarak tedavi altına alınmıştı.

Bahadır, uzun süredir tedavi gördüğü hastanede doktorların tüm müdahalesine rağmen kurtarılamadı. Sevilen sanatçının ölümü herkesi derinden üzdü.

Çetin Bahadır'ın cenazesi programda değişiklik olmaması halinde Perşembe günü Büyük Cami'nde kılınacak öğle namazının ardından toprağa verilecek.

Sponsorlu Bağlantılar---
Kaynak: Haber Merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bitcoin BTC düşüş ve yükseliş eğilimi
Bitcoin BTC düşüş ve yükseliş eğilimi
Güldüren yüz Kemal Sunal yaşıyor mu, öldü mü reklam filmi dikkat çekti
Güldüren yüz Kemal Sunal yaşıyor mu, öldü mü reklam filmi...