• Reklam
  • Reklam
Şehitler için fidan dikildi

Şehitler için fidan dikildi

OMÜ'lü öğrenciler Zeytin Dalı Harekatı kapsamında şehit olan askerler için fidan dikti.

14 Mart 2018 - 19:51

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Yüksek Öğrenim Kredi Yurtlar Kurumu Kız Öğrenci yurdunda kalan öğrenciler, Afrin şehitleri için fidan dikti, şehitlerin isimlerinin yazılı olduğu künyeyi üzerlerine astı.

Samsun Yüksek Öğrenim Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) Kız Öğrenci yurdunda kalan öğrenciler, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Afrin operasyonunda şehit olan askerler için anma etkinliği gerçekleştdi. Öğrenciler KYK bahçesine dualar eşliğinde fidan dikerek, hazırladıkları asker künyelerini fidanlara astı. Daha sonra kız öğrenciler Afrin’de operasyonda bulunan askerlere de mektup yazdı.

Etkinlik hakkında bilgi veren KYK Samsun Bölge Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, “Burada Cumhurbaşkanımızın öncülüğünde başlayan Zeytin Dalı Harekatına bizde KYK Samsun ailesi olarak her bir şehidimizin anısını yaşatmak için fidan dikiyoruz. Rabbim Afrin’deki şehitlerimize rahmet eylesin. Biz dualarımızla, her şeyimizle yüreğimizin Afrin’de olduğunu, her bir öğrencinin gönlünün kor gibi yanıp orada olduğunu buradaki fidanları dikerek göstermek istiyoruz” dedi.

Kasapoğlu, “Afrin’deki Mehmetçiğimize, özel harekatçılarımıza her şeyimizle onların yanındayız. Yurtlarımızda her zaman fetih ve yasin süreleri okunup Mehmetçiğimize ve özel harekatçılarımıza gönderiyoruz.  Allah devletimize ve milletimize zeval vermesin." diye konuştu.

Kaynak: Haber Merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Cumhur İttifakı adaylarımız yerelde kalkınmanın, hizmetin kaptanı olacak
Cumhur İttifakı adaylarımız yerelde kalkınmanın, hizmetin...
Doğalgaz için ilk kazma vuruldu
Doğalgaz için ilk kazma vuruldu