Kaybetmeyelim insanlığımızı
İsmail AKDUMAN

İsmail AKDUMAN

Kaybetmeyelim insanlığımızı

29 Mart 2016 - 04:07

Son günlerde yaşanan çocuk cinayetleri hepimizin yüreğini yakmakta.  Artık bu vahşetin bir son bulması gerekmekte. Ne hale geldik.

 Bir insanın canını almak ne demek ? Bu söylerken insanın kanı donuyor. Hele bide çocuk olunca insan artık ne söyleyeceğini, yapacağını bilemiyor. Kendi kendimize soruyoruz 'biz ne hale geldik'. 

Beratcan kayboluyor, bir ormanlık alanda su kuyusu içerisinde cansız bedeni bulunuyor.  Polis araştırıyor olayın altında farklı konular çıkıyor. O çocuğun suçu neydi ? Bir ilişkiyi öğrendi diye, bir yavrunun canına kast ediliyor.

Bırakın çocukları, bırakın masumları, siz ne yapıyorsanız yapın ama o minik yüreklerden elinizi çekin. Başka bir dehşet ise Gaziantep'te bir Suriyeli çocuğun kan dondurucu bir şekilde öldürülmesi.

Bu olay ise artık insan vasıflarını yitirmiş bir olay. Çocuğun başı gövdesinden ayrılıyor. Aman Allahım, insan yeter yeter diyor.

Bu insanlar için daha farklı bir hukuki cezaların gelmesi gerektiğini düşünüyorum.

Haberleri okurken idam seslerini duydum, ağırlaştırılmış daha farklı cezalar. İnsanların bir çocuğu öldürecek kadar veya bir yetişkini nasıl bir ruh haline geliniyor. Bu canilik insanlık dışı olaylar nasıl bir ruh halinin eseri. 

Lütfen çocuklarımıza sahip çıkalım, özellikle kendi yaşantımıza dikkat edelim.  Hatalar peşine yeni hataları getiriyor. Ayrılmayalım insanlığımızdan kopmayalım maneviyatımızdan...

 

Son Yazılar