Yeni Samsun Müzesine ödül

Yeni Samsun Müzesine ödül

Samsun Büyükşehir Belediyesi ile Kültür ve Turizm Bakanlığı ile birlikte yürüttüğü Arkeoloji ve Etnografya Müzesi’nin 16. Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri programında proje dalında ödüle layık görüldü.

20 Nisan 2018 - 12:07 - Güncelleme: 20 Nisan 2018 - 12:44

Samsun Arkeoloji ve Etnografya Müzesi’nin 16. Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri programında proje dalında ödüle layık görüldü.

Büyükşehir Belediyesi’nin Kültür ve Turizm Bakanlığı ile birlikte yürüttüğü Arkeoloji ve Etnografya Müzesi’nin kaba inşaatı yüzde 80 oranında tamamlandı. Bu yıl sonunda hizmete girmesi beklenen Samsun Müzesi, Türkiye’nin en modern müzelerinden birisi olacak.

Müzenin henüz açılmadan projesi ile ödüle layık görülmesini değerlendiren Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Zennube Albayrak, Türkiye’deki en modern ve fonksiyonel müzelerden birisini yapmak için yola çıktıklarını söyledi. Albayrak, "Belediyemiz tarafından yapılan projenin müze açılmadan önce böyle anlamlı bir ödüle layık görülmesi ne kadar doğru bir iş yaptığımızı bize gösterdi ve gurur verdi. Tüm ayrıntılarını büyük titizlikle planladığımız, şehrimize değer katacak ve çok yakışacak olan müzemiz daha yolun başında bizi heyecanlandırmaya başladı. Açıldığında Türkiye'nin en modern ve örnek teşkil edecek müzesine sahip olacağız. Kentimizin sosyal yaşamı ve kültürümüzün yaşatılmasına çok ciddi katkılarda bulunarak, Karadeniz'in göz bebeği olacak ve şehrimizin dünya çapında tanınırlığını arttıracak.” dedi.

Samsun Müzesi Atatürk Bulvarı üzerindeki eski Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Samsun Bölge Başkanlığı’nın ve Tohum Sertifikasyon Test Müdürlüğü ile Karadeniz Tarımsal Araştırma Kontrol Laboratuvarı’nın başka bir noktaya taşınmasının ardından boşalan 13 bin 214 metrekarelik alana inşa ediliyor.

Kaynak: Saat Başı Haber

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
'Ekonomik dar boğaz bekleyenler boş ümide kapılmasın'
'Ekonomik dar boğaz bekleyenler boş ümide kapılmasın'
Yılmaz, 'Yol haritamıza herkes katkı sağlamalı'
Yılmaz, 'Yol haritamıza herkes katkı sağlamalı'