Yılmaz’dan ekonomik mücadeleye destek çağrısı

Yılmaz'dan ekonomik mücadeleye destek çağrısı

AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı, Karadeniz Bölge Sorumlusu Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz'ın, başlatılan enflasyonla mücadele programlarına destek çağrısında bulundu.

10 Ekim 2018 - 16:16
Sponsorlu Bağlantılar---

AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, "Bizi bizden başkası düşünmez, enflasyonla mücadele programları büyük bir hamledir, herkes ayrımsız destek vermeli." dedi.

Türkiye'nin büyük bir ekonomik saldırı ile karşı karşıya olduğunu, döviz kuru üzerinden büyük oyunlarla ülkenin kıskaç altına alınmaya çalışıldığını belirten Yılmaz,  ekonominin sağlam temeller üzerine kurulduğunu, topyekun mücadele ile bu sürecin başarı ile atlatılacağını söyledi.

"BİZİ KISKAÇ ALTINA ALAMAZLAR"

Hükümetin ciddi hamleler gerçekleştirdiğini, üretimin artırılması, milli üretime yönelinmesi, tasarruf,  yerli paralarla ticaret, iş dünyasına destekler, piyasanın rahatlatılması, halkın alım gücünün artırılması, diğer ekonomik önlemlerle mücadelenin sürdüğünü ifade eden Yılmaz, "En son açıklanan enflasyonla mücadele programı büyük ses getirdi. Herkesimden destekler geldi. Piyasayı, halkımızı rahatlatacak indirimler sektör temsilcilerinden gelmeye başladı. Bu konu milli bir duruşun, ortak hareketin el ele vermenin göstergesidir. Milli ekonomik mücadele döneminde hepimizin birlikte hareket etmesi şart. Türkiye'yi kıskaç altına almak isteyenler, bunu başaramayacaklarını halkımızın desteğiyle görecekler." diye konuştu.

"KARAMSARLIĞA ÜMİTSİZLİĞE KAPILMAYACAĞIZ"

Türkiye'nin hızlı yükselişini, atılımlarını, güçlenmesini hazmedemeyen, rantlarının, çıkarlarının azaldığını görenlerin kirli oyunlarına bu ülkenin fırsat vermeyeceğini dile getiren Yılmaz, açıklamasını şöyle sürdürdü;

"Her alanda kazandığımız bağımsızlığımız bizim en büyük kazanımlarımızdır. Şuan tam bir ekonomik bağımsızlık için büyük mücadeleler veriliyor. Yeni ekonomik programlar ile hem ekonomimizin daha da güçlenmesi, hem de geleceğe sağlam adımlarla ilerlenmesi amaçlanıyor. Kimsenin ülkemizi ekonomik olarak da kıskaca alamaması için daha doğrusu her alanda tam bağımsız bir ülke için büyük çaba sarf ediliyor. Hiç bir algı operasyonuna, hamleye fırsat vermemeliyiz. Ülke olarak biz ne kadar el ele verirsek, bu süreçleri de geçmişte olduğu gibi en az kayıpla atlatırız. Devlet halkının yanında, halkı da devletinin. 2002 yılından bu yana ortalama yüzde 5.8, geçen sene yüzde 7.4, 2018’in ilk yarısında ise yüzde 6.3 oranında büyüyen bir ekonomiye sahibiz. Bu hangi sıkıntı olursa olsun Türkiye'nin en istikrarlı, güvenli, sağlam bir ekonomik alt yapıya sahip olduğunu gösteren büyük bir gelişmedir. Güven, istikrar ortamı ülkemizde hakimdir. Karamsarlığa ümitsizliğe kapılmayacağız. Enflasyonla, ekonomiyle topyekun mücadeleye destek demek Türkiye'nin kazanması demektir.''

"TÜRKLER GELİYOR SÖYLEMLERİ KULAKLARINDA"

Türkiye'nin büyük bir ekonomik saldırıya maruz kalmasına rağmen 2 aylık bir sürede büyük ölçüde kontrol altına alındığına dikkat çeken Yılmaz, "Türkiye öyle güçsüz bir devlet değildir. Köklü ve büyük bir devlettir. Bağımsız Türkiye yolunda hiç bir güç önümüzde duramaz. Bunun için büyük hedefler ortaya konuldu. Cumhurbaşkanımız Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın öncülüğünde yürütülen her çalışma müreffeh bir Türkiye için yol haritasıdır. Hedeflerini ortaya koyan, bu süreçte önüne çıkan her türlü zorluğu, oyunu halkından aldığı destekle bilgi birikimi, tecrübesiyle bertaraf eden bir iktidar yönetimde. Şunu unutmayalım bu süreçleri başarı ile atlattığımız andan itibaren kirli hedeflerini gerçekleştiremeyenler geçmişte olduğu gibi 'Türkler Geliyor' söylemlerini kulaklarının dibinde duymaya başlayacak. Hatta çoktan başladı bile." şeklinde konuştu.

 

Sponsorlu Bağlantılar---
Kaynak: Saat Başı Haber

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Konya'da yanlışlıkla öldürüldükleri ortaya çıkan yaşlı çift cinayetini katil piknikte söylemiş
Konya'da yanlışlıkla öldürüldükleri ortaya çıkan yaşlı...
Bitcoin BTC düşüş ve yükseliş eğilimi
Bitcoin BTC düşüş ve yükseliş eğilimi