Yılmaz’dan kadınlar günü mesajı

Yılmaz'dan kadınlar günü mesajı

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle mesaj yayımladı.

07 Mart 2018 - 12:55

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz,kadının ailenin, ailenin ise toplumun temelini oluşturduğunu söyledi.

Başkan Yılmaz, kadınların gerek çalışan insanlar, gerekse çocuklarını en iyi şekilde yetiştirmek için büyük fedakarlıklara katlanan anneler olarak ülkenin ve Samsun'un ilerlemesine en fazla katkıyı sağladıklarını belirtti.

Kadınlarımız, anne, kız kardeş, eş ve evlat olarak dünyayı daha yaşanılabilir bir yer haline getirmektedirler diyen Başkan Yılmaz, "Bizim anlayışımızda belediyecilik siyasetten önce hizmet yeridir. Bizim anlayışımızda belediyecilik, köy, şehir, ilçe, mahalle demeden, şu veya bu partiden demeden, bir ayrım yapmadan, herkese, bütün Samsun'a en küçük köyümüzdeki kadınlara bile en güzel hizmeti götürmektir. Ben, Samsun'un hizmetkarı olmak sözüyle belediye başkanı oldum ve şimdi gece gündüz koşturarak daha iyi hizmet için çalışıyorum. Samsun hepimizin. Samsun bu şehirde yaşayan, çalışan, emekliliğini yaşayan, okuyan herkesindir. Hep beraber Samsun'a sahip çıkacağız, hep beraber Samsun'u ileri götürmeye, dünyanın yıldızı yapmaya, Samsun'da her eve daha fazla huzur, bereket, zenginlik getirmeye, çocuklarımıza en güzel geleceği hazırlamaya çalışacağız. Bu gayretimizde en büyük destekçimiz de kadınlarımız. İnsanlığın gelişmesinde ve ilerlemesinde önemli bir yeri olan kadınlarımız ailede, toplum içerisinde, çalışma hayatında, kısacası yaşamın her alanında çok önemli bir rol üstlenmektedirler. Dolayısıyla kadınların olmadığı bir dünya da, gelecek de düşünülemez. Varlıklarıyla yaşamlarımızın her anına anlam katan kadınlarımıza yönelik şiddet ve ayrımcılığın son bulduğu güzel bir dünya kurabilme dileğiyle,  başta şehit annelerimiz olmak üzere tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Saat Başı Haber

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Rize emniyetinde saldırı, emniyet müdürü Altuğ Verdi şehit oldu
Rize emniyetinde saldırı, emniyet müdürü Altuğ Verdi şehit...
Yılmaz, Estonya Savunma Bakanı Jüri Luik'i ağırladı
Yılmaz, Estonya Savunma Bakanı Jüri Luik'i ağırladı