Aref’i kobra ısırdı panzehiri Türkiye’de yok

Aref'i kobra ısırdı panzehiri Türkiye'de yok

Sihirbazlık gösterileriyle bilinen İran asıllı Türk vatandaşı Aref Ghafouri'i yaptığı gösterilerinde kullandığı kobra ısırdı. Yılanın panzehirinin Türkiye'de bulunmaması nedeniyle tedavi için Mısır yada Fransa'ya gidecek.

16 Temmuz 2018 - 10:54

Sihirbazlık gösterileriyle bilinen İran asıllı Türk vatandaşı Aref Ghafouri'yi kobra yılanı ısırdı. Türkiye'de panzehir bulunmadığı için özel uçakla Mısır veya Fransa'ya götürülecek. 

Acun Ilıcalı'nın Yetenek Sizsiniz programında illüzyon gösterileriyle Türkiye'nin yakından tanıdığı İran asıllı Türk vatandaşı Aref Ghafouri, Antalya'daki beş yıldızlı otellerde bir süredir gösteri yapıyordu. Dün öğle saatlerinde gösterisi için hazırlık yapan Aref Ghafouri'yi beslediği dünlanın en zehirli sürüngenlerinden olan kobra cinsi yılan, sağ elinin bilek üstünden ısırdı. Zehirin yayılmaması bez parçasıyla kolunu sıkarak zehirin bütün vücuduna yayılmasını engelleyen Aref, Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne başvurdu.

Yılan ısırma ünitesinde ilk müdahalesi yapılan Aref Ghafouri'in tedavisi için seferber olundu. Kolunda şişmeler başlayan Aref'e gereken panzehir Türkiye'de olmadığı için verilemedi.

Antalya Sağlık Müdürü Dr. Ünal Hülür de hastaneye gelerek sağlık durumu hakkında bilgi aldıktan sonra bakanlık yetkilileriyle görüşerek dünyada sadece Mısır ve Fransa'da bulunan panzehirin getirtilmesi için girişim diplomatik görüşme başlatıldı. Panzehirin Mısır'dan gelmesinin 24 saati bulacağı göz önünde bulundurularak özel uçakla ilizyonistin Mısır'a götürülmesiistendi.

Antalya'ya ambulans uçak sevk edilirken Dışişleri Bakanlığı'nın tüm girişimlerine rağmen Mısır makamlarından vize almak mümkün olmadı. Bu arada Kahire Büyükelçiliği de Aref için harekete geçti.

PANZEHİR BEKLENİYOR

Aref Ghafouri'nin sağlık durumu hakkında bilgi veren en yakın asistanı Yana Vinter, şunları söyledi:

"Hastaneye geldik tedbir amaçlı. Ama sonra Türkiye'de kobra yılanı panzehiri bulunmadığını öğrendik. Panzehiri bulmak için bekliyoruz. Sağ olsun herkes çok yardımcı oldu. Şu an durumunda sorun yok, normal, inşallah daha da iyi olacak panzehiri bulunduğu zaman."

Uzmanlar, bugün içerisinde panzehir iğnesi yapılmazsa Aref'in zehirleneceği ve hayatını kaybedebileceği uyarısında bulundu.

Sponsorlu Bağlantılar---
Kaynak: Haber Merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BES alanı 2006 yılında ticarethaneye dönüştürülmüş
BES alanı 2006 yılında ticarethaneye dönüştürülmüş
MİLLETVEKİLİ YILMAZ: GENÇLERE BÜYÜK GÖREV DÜŞÜYOR
MİLLETVEKİLİ YILMAZ: GENÇLERE BÜYÜK GÖREV DÜŞÜYOR