Askeri hastaneler devrediliyor, sağlıkta FETÖ temizleniyor

Askeri hastaneler devrediliyor, sağlıkta FETÖ temizleniyor

Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in iadesi, askeri hastanelerin devri, sağlık personelin açığa alınması, önemli açıklamalar yaptı.

14 Ağustos 2016 - 15:42

Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen’in iadesiyle ilgili işaretlerin olumlu olduğunu, askeri hastanelerin bir hafta içinde devrinin yapılacağını, üniformalı çalışan olmayacağını, 6 bin sağlık personelinin görevden uzaklaştırıldığını söyledi.

Özel bir kanalda açıklama yapan Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, Türkiye genelinde 80 bin, Sağlık Bakanlığı’nda ise 6 bin kişinin açığa alındığını kaydetti.

SAĞLIKTA FETÖ OPERASYONLARI

FETÖ terör örgütünün daha çok emniyet, silahlı kuvvetler, yargı, milli eğitim, iletişimle ilgili yerlerde ağırlıklı kadrolaştığını ifade eden Akdağ, " Kılı kırk yararak, masumlar arada mağdur olmasın diye çalışıyoruz. Açığa alınanların bir kısmıyla ilgili soruşturmaların tamamlandı. Bakanlıklarımız, kuruluşlarımız çalışıyorlar öyle zannediyorum ki, bu ay içerisinde kamuda memur olarak çalışanlardan, memuriyetten uzaklaştırılanlar olacak. FETÖ ile bağlantılı 35 sağlık kuruluşunu Sağlık Bakanlığı’na devraldık. Vatandaşlarımız bu kuruluşlarda ücret ödeyerek hizmet alıyorlardı, artık ücretsiz hizmet alacaklar. Bunun dışında başka sağlık kuruluşlarını da tespit edersek yine bunları da devralacağız" dedi.

FETÖ LİDERİ GÜLEN'İN İADESİ İÇİN GELİŞMELER OLUMLU

FETÖ lideri Fetullah Gülen’in iadesi sürecine ilişkin önemli bilgiler veren Bakan Akdağ, "Biraz topu orta sahada çevirdiler ama şimdiki işaretler iade edebilecekleri yönünde. Sağduyu zaten bunu gerektiriyor. Gerekli dokümanlar ABD'ye ulaşmış durumda. Bunu artık geciktirmemeliler ve cezasını çekmek üzere iade etmeleri gerekir. Bunu istemek bizim, 240 şehidin hakkı" dedi.

Askeri hastanelerin devri ile ilgili çalışmaların tamamlandığı bilgisini veren Akdağ, önümüzdeki hafta içerisinde devrin tamamlanacağını, sivil doktorların çalışacağını,  askeri üniformalı çalışanların bu hastanelerde artık olmayacağını sözlerine ekledi.

Sponsorlu Bağlantılar---

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Başkan Sandıkçı'dan esnaf ziyareti
Başkan Sandıkçı'dan esnaf ziyareti
Başkan Deveci, pazarda vatandaşı dinledi
Başkan Deveci, pazarda vatandaşı dinledi