Caner eşi Berke’ye şiddet uyguladı iddiası ve silah olayı

Caner eşi Berke'ye şiddet uyguladı iddiası ve silah olayı

Serap Pakgöz'ün sunumu ile ‘Gerçeğin Peşinde’ programında Caner’in boşanma aşamasındaki eşi Berke’ye şiddet uyguladığı iddiası tüm detaylarıyla ele alındı. Caner’in evinde silah bulunduğu öne sürüldü.

30 Ocak 2018 - 15:49 - Güncelleme: 30 Ocak 2018 - 15:58

Eşi Caner Toygar'dan şiddet gördüğünü iddia eden gözü yaşlı Berke, canlı yayında her şeyi anlattı, yalnız bırakıldığını iddia etti.

TV 8‘de Serap Pakgöz'ün sunumu ile ‘Gerçeğin Peşinde’ programında Caner ve Berke Toygar evliliğinin şiddet iddiaları tüm detaylarıyla ele alındı.

Serap Pakgöz’ün ‘Hani o başında bardak kıran, neydi ismi’ diyerek imalı göndermeler yaparak Berke’yi dinlemesiyle başlayan programda Caner’in sözlü ve fiziki şiddet uyguladığı iddiaları yenilendi.

BERKEDEN FLAŞ AÇIKLAMALAR

Berke canlı yayında flaş açıklamalarda bulundu. Bu zamana kadar eşini sevdiği ve evliliğinin yıkılmaması için sustuğunu artık dayanak gücünün kalmaması nedeniyle konuşmaya başladığını ifade eden Berke, evliliğinin ilk haftasından itibaren sözlü fiziksel şiddetlere maruz kaldığını söyledi.

Katıldığı yarışma programlarıyla adını duyuran Caner Toygar ile Esra Erol'un izdivaç programında tanışıp evlenen Berke, Caner'den şiddet gördüğünü ağlayarak tekrar tekrar anlattı.

Eşi Caner’in kendisini darp etmesinin ardından adli tıptan rapor aldığı bilgisini veren Berke, “Sözlü başlayan şiddet fiziki uygulamaya dönüştü. Bir otoparkta görevliyle Caner arasında yaşanan komik bir olay üzerine otopark görevlisine baktım diye bana sözlü şiddet uyguladı. Aradan zaman geçti arabadan itme girişimde bulundu. Evde sürekli telefonu elinde hiç bırakmaz. Benim dokunmama izin vermez. Ama kendisi sürekli benim telefonumu kurcalar. Çalışmama izin vermedi. Bende onun isteğini geri çevirmedim. Geçimimizi Caner’in kira gelirleri ve sosyal medyadan aldığımız reklam gelirleri ile sağlıyoruz.” dedi.

HER ŞEYİ ALTTAN ALDIM

Caner’in yaptığı her şeyi korktuğu için bu zamana kadar alttan aldığı bilgisini veren Berke, “Evlilik sürecinde şiddetler sürekli arttı. Söylediği hiç bir şeye karşılık vermiyordum. Fiziksel şiddet gördüğümden ürküyordum. Ne zaman nerede tepki göstereceğini bilmiyorum. Fiziki şiddet başladığı sıralarda Umreye gittik. Bana gitmeden yine şiddet uyguladı. Sonra benden özür diledi. Kendisinin göz önünde olduğu için büyü tarzı bir şeyler yapıldığını, kendisine mukayyit olamadığını öne sürdü. Beni üzmek istemiyormuş ama elinde değilmiş. Bardak kırma olayıyla ilgilide gençlikte herkes hata yapar derdi.” diye konuştu.

SEVDİM AŞIK OLDUM

Kedisinin Caner’i sevdiği aşık olduğu için evlendiğini, hep iyi yüzünü gösterdiğini ifade eden Berke, “Onun beni sevdiğini düşünmüyorum. Seven insan sevdiğine zarar vermez. Bu zamana kadar o üzülmesin sıkıntı yaşamasın diye şikayette bulunmadım, hep sustum. O beni hep üzdü. Artık tahammül edemeyeceğim boyuta ulaştı. Adaletin yerine geleceğine inanıyorum.  Bizim evlenmemize vesile olan programa da sitemlim. Bana sahip çıkmadılar. Arayıp ne oluyor diye sormadılar. Sürekli şiddet adli dava ve boşanma sürecine gitirdi.” şeklinde konuştu.

EVDE SİLAH OLAYI

Kendisine şiddet uygulandığı süreçte evde çıkan pompalı tüfek bulunmasıyla ilgili detay veren Berke, “Şiddet uygulandığı dönemde ailemin yanına gittim. İzmir’de belli bir süre kaldım. Sonra barışmak için girişimde bulununca tekrar döndüm.  Evde kavga çıktı, eşyaları kırdı. Sonra bombalı tüfek çıkarttı, ‘beni boş mu zannediyorsun’ dedi. Ben İzmirdeyken silah temin etmiş. Ne amaçla aldı, ne yapmak istiyor bilmiyorum. Hemen polise gittim. Şikayette bulundum. Sonra mahkeme kararıyla polis eşliğinde eşyalarımı olmaya gittim. Orada da silah görüldü. Bu zamana kadar yoktu. Boşanma davamı açtım. Kendisinden ayrılacağım ve korkuyorum. Artık o evde kesinlikle duramam. Burada konuşuyorum çünkü yeter, artık ben konuşacağım.” dedi.

BERKE’NİN ve CANER’İN ANNESİ UYARDI

Berke’nin annesiyle yapılan röportaj yayınlandı. Anne, “Biz bu evliliğe karşı çıktık. Evlendiler.  Şiddet olayından sonra ‘aman kızım, dönme bir insanın elini kaldırdı  mı bu bitmez’ dedim. Caner’in annesi de bizi uyardı, ‘benim oğlum adam olmaz’ dedi. Bu süreçte bende rahatsızlandım, felç oldum. Tedavi görmeye başladım” ifadelerini kullandı.

 

Sponsorlu Bağlantılar---
Kaynak: Saat Başı Haber

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Milli Dayanışma Kampanyası'nda 846 milyon 606 bin 155 lira bağış toplandı
Milli Dayanışma Kampanyası'nda 846 milyon 606 bin 155 lira...
Koronavirüsten ölen sayısı 356’ya yükseldi
Koronavirüsten ölen sayısı 356’ya yükseldi