Doktor hamile hastalarını dans ile doğuma hazırlıyor

Doktor hamile hastalarını dans ile doğuma hazırlıyor

Brezilyalı kadın doğum uzmanı doktor hastalarını dans ettirerek doğuma hazırlıyor. Dans doğumu kolaylaştırıyor, anne adayları motive oluyor. Doğum öncesi kasılma dans ve müzikle hafifliyor.

08 Ocak 2018 - 17:35

Brezilyalı doktor doğum yapacak kadınları dans ettiriyor. Annelerin doğum öncesi nefes almalarına odaklanmak yerine, doktor onları dans ettirmeyi tercih ediyor.
Brezilyalı bir doğum uzmanı olan Fernando Guedes Da Cunha tarafından doğum öncesi dans yöntemi bulundu. Doktor hastalarıyla hastanede müzik eşliğinde ritmik koreografilerle dans ediyor, hem eğleniyorlar hem de doğum stresi atılıyor.
Hastalar doğum yapmaya hazırlanırken kasılma ağrısını hafifletmek için Brezilyalı doktor, anne adaylarının bedenlerini ritimle hareket ettirmelerini öneriyor. Doğum kasılmaları sırasında büyük sıkıntı çeken anne adaylarının böyle bir dansı tercih edip etmeyecekleri merak edilirken, Dünyada bu yöntem hızla yayılmaya başladı.
İddiaya göre Kanıtlanmış faydaları var
Ortaya atılan ve şuan uygulanan bu fikir mantıksız görünse de dans bilimsel olarak kanıtlanmış bir çok yararı var. Beynin rahatlatılması ve eğlencede çabası. Araştırmacılara göre, ritim ile birkaç adım izlemek rahim ağzının genişlemesini destekliyor ve ağrıyı azaltıyor. Yine doktorların bu yöntemi tercih edip etmeyecekleri ise soru işareti kalıyor. 
 

Sponsorlu Bağlantılar---
Kaynak: Haber Merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
OMÜ'nün yeni rektörü Yavuz Ünal oldu
OMÜ'nün yeni rektörü Yavuz Ünal oldu
Araç muayene süreleri uzatıldı
Araç muayene süreleri uzatıldı