Grip salgını için Sağlık Bakanlığı’ndan rahatlatan...

Grip salgını için Sağlık Bakanlığı'ndan rahatlatan açıklama geldi

Sağlık Bakanlığı Türkiye'de grip saldığı olduğu yönündeki iddialar üzerine açıklama yaparak, mevsimsel seyir haricinde salgın veya bazı illerde artış gözlemlenmediğini açıkladı.

05 Ocak 2018 - 15:21
Sponsorlu Bağlantılar---

Sağlık Bakanlığı Türkiye grip salgını olduğu ve 'Virüs Alarmı' başlıklı haber üzerine bilgilendirme yaptı.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, Türkiye'nin  içinde bulunduğu kuzey yarımkürede gribin her yıl sonbahar aylarında başlayıp, ilkbahar aylarında azalarak devam ettiği belirtildi.

Gribin ülke genelinde seyrinin her yıl olduğu gibi bu yıl da Sağlık Bakanlığı'nca yakından takip edildiği ve tüm yıl boyunca hangi grip virüslerinin etkili olduğunun tespit edildiğine dikkat çekilen açıklama, "Bu yıl mevsimsel grip vakaları, geçmiş yıllar ile kıyaslandığında daha düşük düzeyde seyretmekte. Beklenmedik bir salgın veya bazı illerimizde olağandışı bir artış görülmemiştir. Gruptan korunmak için kişisel hijyen kurallarına dikkat edilmesi, ellerin temiz tutulması, hasta kişilerle temastan kaçınılması gerekmekte, kalabalık ve kapalı ortamlarda uzun süre kalınmaması ise önemlidir. Hasta kişilerin kalabalık ortamlarda bulunmamaları ve evde istirahat etmeleri, hem hastalığın iyileşmesini hızlandırmak hem de hastalığın bulaşmasının önüne geçmek için önem taşımaktadır. Bu nedenle grip olan kişilerin istirahat etmesi gerekmektedir. Hekim önerisi olmadıkça gelişigüzel ilaç kullanılmamalıdır." dedildi.
 

Sponsorlu Bağlantılar---
Kaynak: Haber Merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bitcoin BTC düşüş ve yükseliş eğilimi
Bitcoin BTC düşüş ve yükseliş eğilimi
O işçi konuştu, Ne kör öldüm ne de ölümden döndüm
O işçi konuştu, Ne kör öldüm ne de ölümden döndüm