Hamilelik hormonuyla zayıflama tehlike saçıyor

Hamilelik hormonuyla zayıflama tehlike saçıyor

Zayıflamak için hamilelik hormonu olarak bilinen beta hCG'nin kullanıldığı zayıflama yöntemleri büyük tehlike saçıyor. Zayıflamaya katkı sağlamayan bu yönden kanser riskini artıyor hem de gebeliği tehlikeye sokuyor.

17 Aralık 2017 - 21:12
Sponsorlu Bağlantılar---

Zayıflamak için bir çok yöntem araştırılırken ilk kez Amerika'da uygulanmaya başlanan ve dünya genelinde hızla yayılmaya başlayan hamilelik hormonu ile zayıflama tehlike saçıyor.

Zayıflamak için hamilelik hormonu kullanımı

Toplum içerisinde kullanılmaya başlanan  ve hamile kadınların vücudundan o dönemde özel bir uygulama ile elde edilen hamilelik hormonu 'beta Human Chorionic Gonadatropin (hCG)' insülin iğnesiyle vücuda enjektesi yapılıyor. Enjekte sonrasında hormon beyinde "hipotalamus" adı verilen iştah merkezi üzerinde etki yapıyor. Bilimsel olarak tam kanıtlanamasa da iddiaya göre hamile dönemlerdeki gibi yağ yakımı bir anda hızlanıyor ve kilo vermeyi kolaylaştırıyor. Ama kaslarda da kayıplar yaptığı unutuluyor.

HIZLI BİR ŞEKİLDE KANSERE YOL AÇABİLİR

Uzmanlar bilimsel olarak ciddi bir araştırma gerektiren bu hormona itibar edilmemesi konusunda uyarıyor. Opr. Dr. Zahide Küçük, hamilelik hormonu ile zayıflama yönteminin sağlıklı olmadığını,ciddi sağlık sorunlarını beraberinde getirebileceğini söyledi.

Vücudun dengesiyle oynamanın doğru bir yaklaşım olmadığını ifade eden Küçük, özellikle kadınlar da hamile kalamama riskini artırdığına  dikkat çekti başka hastalıkları da tetikleyebileceği uyarısını yaptı.

Mocan, "HCG, büyüme hormonu olduğundan gizli kalmış, inaktif durumda olan ve kanser riski taşıyan dokularda hassaslaşmaya neden olur ve hızlı bir şekilde kansere yol açabilir. Burada kullanılan dozların düşük olmasına rağmen kanser riski vardır. Bu konuda hasta şikayetleri mevcuttur. Zayıflamak için kullanılması sağlık açısından önerilmemektedir" diye konuştu.

HAMİLELİK HORMONUYLA ZAYIFLAMANIN ZARARLARI

Aminoasitlerden oluşan hormon beta hCG'nin, gebelik sırasında plasenta tarafından üretiliyor. Bebeğin rahim içerisinde tutunmasını sağlayan hormonlar arasında.  Ayrıca bu hormonu kanser hücreleri de üretiyor.

ABD Sağlık Bakanlığı ise ilk kez kendi ülkesinde üretilen reçetesiz satılan bu hormonun kullanımını yasakladı.

Hamilelik hormonuyla zayıflama ve kullanımı

Beta hCG hormonuyla zayıflamak için farklı yöntemler kullanılıyor. hCG diyetinde 8 gün boyunca 500 kalorilik diyetle kısıtlama yapılıyor. Zaten kalori alımı azaldığı için birey kilo vermeye başlıyor.

Sponsorlu Bağlantılar---
Kaynak: Haber Merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bitcoin BTC düşüş ve yükseliş eğilimi
Bitcoin BTC düşüş ve yükseliş eğilimi
O işçi konuştu, Ne kör öldüm ne de ölümden döndüm
O işçi konuştu, Ne kör öldüm ne de ölümden döndüm