• Reklam
  • Reklam
İndirimle bir depo kaç liraya doluyor 

İndirimle bir depo kaç liraya doluyor 

Motorin ve benzinde indirim geliyor. Araç sahipleri yeni düzenleme ile bir depo kaç liraya dolduracak ? sorusunu sormaya başladı. Motorin ve benzinde indirim oranı.

13 Şubat 2018 - 12:45 - Güncelleme: 13 Şubat 2018 - 12:49

Son aylarda motorin ve benzine gelen zamların ardından indirimler gelmeye başladı. Bu geceden itibaren benzinin litre satış fiyatına 11 kuruş, motorinin litre satış fiyatına ise 17 kuruş indirim gelmesi bekleniyor.

Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası (PÜİS), indirim kararını bu geceden itibaren uygulayacak. Benzin ve motorin litre satış fiyatlarında çifte indirim gerçekleşecek. 
Yapılan açıklamaya göre bu gece yarısı benzinin litre satış fiyatına 11 kuruş, motorinin litre satış fiyatına da 17 kuruş indirim gelecek.

BİR DEPO BENZİM KAÇ LİRAYA DOLUYOR 

Yeni indirimlerle birlikte motorin ve benzinin bir depo dolum ücreti de değişecek. 60 Litre bir deponun maliyeti ortalama olarak daha uygulana gelecek. Benzinli bin aracın deposu 331, 2 TL’ye, motorin kullanan bir aracın deposu ise 297 TL’ye dolmuş olacak. Tabi rakamlar illerdeki değişen benzin ve motorin fiyatlarına göre değişecek.

ORTALAMA BENZİN MOTORİN FİYATLARI

İndirimle birlikte İstanbul'da ortalama benzin fiyatı 5,67 liradan 5,56 liraya, Ankara'da benzin fiyatı 5,71 liradan 5,60 liraya, İzmir'de benzin fiyatı 5,69 liradan 5,58 liraya düşecek. İndirimle motorin litre satış fiyatları da İstanbul'da ortalama 5,13 liradan 4,96 liraya, Ankara'da motorin fiyatı 5,19 liradan 5,02 liraya, İzmir'de motorin fiyatı ise 5,20 liradan 5,03 liraya inecek. İllere göre benzin ve motorin fiyatı değişecek.

Kaynak: Saat Başı Haber

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Cumhur İttifakı adaylarımız yerelde kalkınmanın, hizmetin kaptanı olacak
Cumhur İttifakı adaylarımız yerelde kalkınmanın, hizmetin...
Doğalgaz için ilk kazma vuruldu
Doğalgaz için ilk kazma vuruldu