Kanser hastalarına kaş kontürü

Kanser hastalarına kaş kontürü

Güzellik uzmanı Jaklin Özkan doğal pigmentler ve tek kullanımlık steril ürünlerle yapılan kaş kontürünün kanser hastalarına dahi uygulanabileceğini söyledi.Kaş kontürü nasıl uygulanır, kaş kontürü uygulamasında kıl tekniğinin önemi.

08 Eylül 2016 - 02:30
Sponsorlu Bağlantılar---

Türkiye'de giderek yaygınlaşan kaş kontüründe yerni trend kıl tekniği. Kıl tekniği ile yapılan kaş kontürünün bu kadar yaygınlaşma sebebi ise dövmeye göre daha doğal bir görününüm sunması. Doğal kaş kılının çıkış yönüne uygun kıl gibi ince çizgilerin cildin epidermis dokusuna iğneyle çizilmesi yoluyla yapılan uygulamada kaşların başlangıç, kavis ve kuyruk kısmı için farklı eğim teknikkleri kullanılıyor. Güzellik uzmanı Jaklin Özkan kıl tekniği ile kaş kontürü uygulamasını tüm detaylarıyla Uzman Tv'ye anlattı.

MAKİNE KALİTESİ AİDS VE HEPATİT'TEN KORUNMADA ETKİLİ

İlk olarak pigment seçimi yapılan kalıcı makyajda uygulama yapılacak kişinin cilt ve kaş rengine uygun pigmentlerin tercih edileceğini ifade eden Özkan,  hazırlanan pigmentte kişiye uygun olarak birkaç rengin karışımı kullanılabileceği gibi tek renk de uygulanabileceğini belirtti. . Renk seçiminin ardından steril malzemeler kullanılarak uygulama yapılacağını aktaran Özkan, '' Kaş kontüründe uygulama iğnesi kontür için üretilen ve sıvıların geriye doğru kaçışını engelleyecek şekilde dizayn edilmiş makineye yerleştirilir .Boyaların ve sıvıların geriye doğru kaçışının engellenmiş olması AİDS ve HEPATİT gibi kan yoluyla bulaşan hastalıklardan korunmada oldukça önemli yer sahibi'' dedi.

KANSER HASTALARI BİLE YAPTIRABİLİR

İşlemleri sırasıyla anlatmaya devam eden Özkan, ''İğnenin ardından cihazın kendi ikinci ucu da makineye takılır. Tek kullanımlık pigment kaplarına alınan boyalarla kontür işlemine başlanır. Tamamen bitkisel olan pigment çeşitlerini kanser hastalarının bile kullanımına uygun. Bunun yanında bir önemli nokta da kesinlikle steril malzeme kullanımıdır. Malzemeler tek kullanımlık olmalıdır'' şeklinde konuştu.

KAŞ KONTÜRÜNÜN ÖMRÜ NE KADAR ?

Cihaz bilgilerinin ardından uygulamalarla ilgili bilgi vermeye devam eden Jaklin Özkan, ''Aparatla boyayı dermografın içine çektikten sonra kaşa kılların çıkış yönüne doğru şekil verilir. Hafif hareketlerle bastırmadan yapılan uygulama yapılır. Amaç kaşları doldurmanın yanı sıra kişiye doğal bir görünüm kazandırmak. bastırmadan yapılan bu işlemle cildin epidermis kısmına uygulanan kalıcı kaş makyajı  cilt yüzeyine yapıldığı için derinin kendini yenileme döngüsünde yaklaşık olarak 1 ila 1 buçuk yılda kaybolacaktır'' dedi.

ÖZEL GÜNLERDE KAŞ KONTÜRÜ YAPTIRILABİLİR Mİ?

 Kavis noktalarının da önemli olduğunun altını çizen kalıcı ÖZKAN, ''Kişi ileride kaş şeklini değiştirmek isterse küçük dokunuşlarla bu sağlanabilir. Kaşların başlangıç noktaları yüzde ilk göze çarpan yerler olması nedeniyle çok önemli. Aynı kaş gibi uygulama yapmamız gerekir. Ufak kaşlardan başlayarak hafif eğim vererek kaşları şekillendiririz. Kavis noktalarına yaklaştığımızda ise kılların eğimine uygun şekilde işlemimize devam ediyoruz. Eğer çizdiğimiz şablon şeklinde uygulama yaparsak kaşlar doğal görünümünden uzaklaşmış olacaktır. Uygulamanın hemen ardından elde edilen yoğun rengin yarısı 5 gün sonra vücuttan atılacaktır. Uygulanan rengin asıl hali 5 günün sonunda ortaya çıkacaktır. müşteri bu konuda bilgilendirilerek özel günlerde uygulaması yapılmaması önerilmelidir'' ifadelerine yer verdi.

 

Sponsorlu Bağlantılar---
Kaynak: Haber Merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bitcoin BTC düşüş ve yükseliş eğilimi
Bitcoin BTC düşüş ve yükseliş eğilimi
O işçi konuştu, Ne kör öldüm ne de ölümden döndüm
O işçi konuştu, Ne kör öldüm ne de ölümden döndüm