Keratin uygulaması ile saçlar yeniden canlanıyor hayat buluyor

Keratin uygulaması ile saçlar yeniden canlanıyor hayat buluyor

Kuru yıpranmış matlaşmış ve incelmiş saçlar keratin bakımı ile hayata dönüyor. Kadınlar için kurtarıcı değer taşıyan keratin bakımı son dönemde oldukça rağbet görüyor. Kadınları kuaför koltuğunda saç kestirmekten kurtaran mükemmel bakımın tüm detayları, Keratin bakımı nedir, keratin bakımı nasıl yapılır, evde keratin bakımı yapılabilir mi, keratin bakımı fiyatı ne kadar, keratin bakımı yaptıranlar memnun mu? araştırma haber detayında

10 Mayıs 2016 - 16:59 - Güncelleme: 10 Mayıs 2016 - 18:54

Keratin bakımı son dönemin popüler saç bakım sorularını gideren yöntem olarak öne çıkıyor. Kişisel bakımına önem veren ve saçıyla son derece ilgili olanların gündemindeki keratin bakımını detayları merak konusu.
Kuru yıpranmış matlaşmış ve incelmiş saçlar keratin bakımı ile hayata dönüyor. Kadınlar için mucizevi değer taşıyan keratin bakımı son dönemde oldukça rağbet görüyor. Kadınları kuaför koltuğunda saç kestirmekten kurtaran mükemmel bakımın tüm detayları, püf noktaları ve olmazsa olmazları neler. 

KERATİN BAKIMI NEDİR ?

Keratin bakımının asıl amacı temel yapı taşı keratin olan saçın incelen kısımlarını keratinle doldurarak kaybolan sağlığını geri kazandırmak. Keratin bakımı sonrasında saç daha hacimli, gür ve ışıldayan bir görünüm kazandırıyor. Keratin bakımı saçın durumuna göre belirlenen seanslarla yapılmaktadır. Örnek olarak çok kuru bir saça 3 gün ara ile 3 seans uygulama yapılabilmekte ve yapılan yoğun bakım devam ettirilen aylık bakımlarla desteklenebilmektedir. Keratin bakımının fiyatı ise 80-180 TL arasında değişmektedir. Keratin uygulamasının bir uzman yardımıyla yapılması ise tavsiye ediliyor. 

KERATİN BAKIMI SONRASI ŞAMPUAN SEÇİMİ 

Keratin bakımı sonrasında saçın yeni halini korumak gerekiyor. Bunun için en önemli adım saçınıza en sık uyguladığınız ürün olan şampuan seçimini doğru yapmak. Keratin bakımının ömrünü uzatabilmek ve saçınızın yeni halini uzun süre muhafaza edebilmek için sülfatsız ve silikonsuz şampuan kullanmanız öneriliyor. Yapılan düzenli keratin bakımı ile cansız saçlarınızın kazandığı yeni görünümünü korumanız mümkün.

KERATİN BAKIMI BOYALI SAÇLARA NASIL YAPILMALI?

Isı ile şekillendirmenin yanında saçı yıpratan en önemli etkenin boya olduğu bilinmekte. Özellikle röfle uygulaması ile kuruyup incelen saçlara daha sık bakım yapılması gerektiğini vurgulayan uzmanlar bu tip saçlara 5 gün ara ile yapılacak toplam 3 seanslık keratin bakımını tavsiye ediyorlar. Saçını boyamak isteyen ve aynı zamanda keratin bakımına ihtiyaç duyan kişilerin ise boyadan 3 gün önce ya da sonra keratin bakımı yaptırması öneriliyor.  Ancak boyanın ardından yapılan bakımlar boyanın saçtaki yıpratıcı etkisini azalttığı için daha çok tercih ediliyor.

KERATİN BAKIMI NASIL YAPILIR?

Önce bakım için özel üretilmiş şampuan ile saç yıkanarak saç pullarının açılması sağlanıyor. Yıkama esnasında şampuan 3 dakika saçta bekletiliyor ve durulanıyor. Ardından yapılan uygulama ile saça keratin yükleniyor.  Yükleme tamamlandıktan sonra 15-20 dakika boyunca saç ısıda bekletiliyor arkasından durulanıp vejeteryan kremi ile keratinin verdiği dolgunluğun saçta kalması sağlanıyor. Tüm bu işlemlerin sonrasında saç pırıl pırıl ve yumuşacık oluyor.

KERATİN BAKIMI YAPARKEN DİKKAT !

Keratin bakımı sonuçları ile kadınların gözünde mucizevi bir işlem. Saçtaki boya ve şekillendirme izlerini neredeyse tamamen silen bu bakım son dönemde oldukça popüler. Ancak keratin bakımının da özellikle evde uygulama yapmak isteyenler için bilinmesi gereken olmazsa olmazları var. Öncelikle keratin bakımı yaparken yalnızca şampuanlama aşamasından sonra saçınızı tarayabilirsiniz. Keratin yüklerken saçınıza taramaya kalkarsanız pulları açılıp hassaslaşan saçınız kırılır. Saçınız tararken tellerin çıkış yönüne doğru taramalısınız. Farklı bir yöne doğru taradığınızda saçınız yine kırılma riskiyle karşı karşıya kalır. Keratin bakımının ardından saçın sadece kurutulması herhangi bir ısı işlemiyle şekillendirilmesi tavsiye edilmiyor. Çünkü keratin bakımının ardından dinlenmeye geçen saçı bir gün boyunca ısı işlemlerinden uzak tutmak gerekiyor. Bu nedenle bakımın özel günlere denk getirilmemesi isteniyor. 

 

Sponsorlu Bağlantılar---

YORUMLAR

 • 16 Yorum
 • merve
  10 ay önce
  saç çıkarcı titanyumlu seti öneririm gerçekten işe yarıyor benim de saçlarım dökülmüştü bunu kul***dım saçlarım düzeldi
 • canan
  8 ay önce
  bahsettiğiniz ürünü bende kul***mıştım ve gerçekten çok memnun kalmıştım burada sizin yorumunuzu görünce mutlu oldum
 • Sevgi
  1 yıl önce
  Saçlarımdaki yıpranmalardan ke..Saçlarımdaki yıpranmalardan kesmeden kurtulmak için doğal keratin kullanıyorum. Saçlarımdaki yıpranma kalmıyor doğal keratin sayesinde bunun yanı sıra uzama da oluyor evde keratin botoksu yapmak için patentli keratin vazgeçilmezim oldu. Saçlarım ilk defa bu kadar sağlıklı, bakımlı ve uzunlar.
 • nazlı demir
  1 yıl önce
  saçlarım çok tahrip olmuştu ve..saçlarım çok tahrip olmuştu ve çalıştığım ortam çok stresli o yüzden saçlarım dökülüyordu bir çok saç dökülmeyi engelleyici şampuan kul***dım hiç biri fayda etmedi üstüne üstelik kimyasal olduğu için saçım daha berbat bir durum almıştı evde keratin bakımı yapılabiliyormuş nasıl yapıldığına baktım ve keratin almaya karar verdim bir çok firma var saf keratin satıyoruz diye içinde kimyasal bulunduran bunlara dikkat etmeniz gerekiyor sonuçta o kadar para veriyorsunuz yengemin tavsiyesi ile keratinin evde saç bakım seti varmış içinde onarıcı, dökülmeyi engelleyici, besleyici gibi ben denemek amaçlı aldım gerçekten dökülmeyi engelledi artık saçlarım daha bakımlı gür ve güçlü tavsiye ederim
 • Melek Sakir
  1 yıl önce
  Saçlarım sürekli bakım istiyor..Saçlarım sürekli bakım istiyor boyadan ve yaptığım işlemlerden çok yıprandığı ve kuruluklardan kaynaklı olarak ama kullandığım hiçbir ürün saçlarım için tam bir çözüm olmadı Hindistan cevizi yağı fa*** kul***dım saçımdayken saçımı yumuşattı ama yıkadığımda sert ve yıpranmalar geçmiyor tavsiye üzerine doğal keratin denedim saçlarım da yıpranmalar ve sertlik kalmadı patentli o***ından aldım doğal bir şekilde kul***ıyorum saçlarım sonunda istediğim şekilde yumuşak ve yıpranmışlık yok rahat rahat istediğim işlemi boyamayı yapıyorum ve kuaförüm bile kul***dığım ürünlerden almaya karar verdi saçımdaki farkı gördüğünde. Artık saç bakımım için patentli keratin kul***ıyorum.
 • İrem Durmaz
  1 yıl önce
  bende intense saf keratin ürünlerini çok beğendim tavsiye ederim
 • Aleyna ALÇİN
  2 yıl önce
  Keratin bakımını dipten uca sa..Keratin bakımını dipten uca saçlarınızda yaşamak için kesinlikle onarıcı full set kullanmanızı öneririm eksiksiz dipten uca bakım için kesinlikle bundan daha iyisi olamazdı mutlaka deneyin
 • NİHAN OZTURK
  2 yıl önce
  2 ay önce röfle yaptırdım elbette saçlarım hem kurudu hem yandı hem de ıslakken çekince lastik gibi uzamaya başladı. Denemediğim ürün kalmadı tam mecburen kısacık kestirmeye karar vermişken liquid keratin evde uygu***an keratin seti ve hindistan cevizi yağı ikilisi imdadıma yetişti. şiddetle tavsiye ederim
 • Meltem
  3 yıl önce
  Saatbaşı habere bu güzel yazıdan dolayı çok teşekkürler. Çok güzel olmuş. Çünkü Röfleden saçlarım fena yandı, sokağa çıkamaz oldum, evde kendim tüm bitkisel yağlı ballı yumurtalı her türlü maskeyi denedim ama olmadı,sonunda bu yazıyı da okuyunca keratine karar veerdim fakat kuaförlerde keratin bakımlarının hepsi kimyasal oluyormuş, hem 2 haftada etkisi azalıyormuş, o yüzden pek emin olamadım ve vaz geçtim, sonunda katkısız keratin buldum ve evde kendim yaptım. 3 - 4 seans da saçı toparlar dediler, ben daha iki seansta etkisini gördüm, saçlarımı kestirmekten de kurtuldum.
 • Ayşe Can
  3 yıl önce
  Ya hangi marka yaptırdınız lütfen çok kararsız kaldım
 • Gülnar
  3 yıl önce
  Sakın yaptırmayı düşünmeyin 200 tl çöpe gitti
 • yasemin iz
  3 yıl önce
  Ben de kuaförlere güvenmiyorum..Ben de kuaförlere güvenmiyorum. Basit bir maske uygulamasını keratin bakımı diye sallıyorlar. En iyisi evde yapmakk. Ben keratini ... kozmetikten uygun fiyata alıyorum. Gayette memnunum. O kadar çok paralar dökmeden de bakımlı saçlara sahip olmak mümkünnnn
 • Menekşe
  3 yıl önce
  Ben de kuaförde keratin bakımı..Ben de kuaförde keratin bakımı yaptırdım, çok memnun kaldım, işyerinde bir arkadaşım da evde kendi doğal keratin yüklemiş. o da cok memnun kalmış. fakat benım kuaförde yaptıgım etkisi azaltı ve geçt. Arkadaşımın evde yaptığı doğal keratin yüklemesi hiç etkisini kaybetmedi, saçları capcanlı ve yeniden yapıldı. Kısmetse bende aynısını düşünüyorum.
 • Selen G.
  3 yıl önce
  Teşekkürler fakat ben kuaförle..Teşekkürler fakat ben kuaförlerdeki keratin bakımına güvenmiyorum. Arkadaşlarımın bir çoğunun saçları yıprandı veya yandı. Çünku içinde formeldehit var ve saçı bozuyor. Bu yüzden ben katkısız keratin kullanmııyorum, saçlarım mükemmel dirildi, eski sağlıgına kavuştu. Hızlı uzaması ve dökülme önlemesi için de yine doğal keratin dip bakım yağı kulllandım cok memnun kaldım. herseyın doğalı olmalı bence.....
 • Tülin Baykan
  3 yıl önce
  Ben de keratin yüklemesi yapıy..Ben de keratin yüklemesi yapıyorum çok memnunum. Tedaviyi yarım bırakmamak gerekiyor yoksa işe yaramayabiliyor ama düzenli kullanınca etkisini gösteriyor aynen yazıda bahsedilen gibi. Ben evde kendim keratin yüklemesi yapıyorum uzman yardımı denmiş yazıda, kullandığım ürünün uzmanına telefonla danışabiliyoruz, o yüzden evde yapabiliyorum. Keratin dip bakım yağı kullanıyorum dökülmelere etkili.
 • Esra karahan
  3 yıl önce
  Arkadaşlar bende duydum ve araştırıyorum ama nasıl yaparım bilmiyorum ayrıntılı bir şekilde anlatırmısınız bide hangi markayı öneriyorsunuz saçım yapay bebek saçları gibi oldu uzatamıyorum ve sürekli kestiriyorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Üç sınav geç başvuru alınacak
Üç sınav geç başvuru alınacak
Dolu tarım arazilerine zarar verdi
Dolu tarım arazilerine zarar verdi