Onur Büyüktopçu, evden atıldık tuvalet dahi temizledim

Onur Büyüktopçu, evden atıldık tuvalet dahi temizledim

Hülya Avşar'ın programına konuk olan Onur Büyüktopçu, hayatı yaşamına dair birçok acı hatıralarını anlattı. "Annem ve babamın boşanmasının ardından babamın ailesi bizi evden attı. Ortada kaldık. Londra'da tuvalet temizledim, yaşlı baktım" dedi.

24 Şubat 2018 - 02:13

Hülya Avşar'ın programına konuk olan Onur Büyüktopçu, hayatı yaşamına dair birçok acı hatıralarını anlattı. "Annem ve babamın boşanmasının ardından babamın ailesi bizi evden attı. Ortada kaldık. Londra'da tuvalet temizledim, yaşlı baktım" dedi.
Hülya Avşar, Onur Büyüktopçu'yu programına konuk etti, çarpıcı açıklamalar yaptı..
Kiralık Aşk dizisinde Koray karakteriyle ün kazanan ve yemekteyiz programıyla ününü devam ettiren Onur Büyüktopçu, yaşamına dair çarpıcı açıklamalarda bulundu. 36 yaşındaki sanatçı anne ve babasının 18 yıl önce ayrıldığını, annesi, ablası ve kendisinin yaşama tutunmaya çalıştıklarını söyledi.

BABASININ AİLESİ EVDEN ATTI

Babasıyla sık görüşmediğini belirten Büyüktopçu, "Ben çok neşeli, pozitif bir insanım. Hayatım hep böyle geçti. Aile içinde neşeli ve eğlenceli halim devam etti. Ama dışarıya hep bir duruş sergiledim. Bir tarzım vardı. Annem çok sıkıntı çekti ama bize hiç belli etmedi. Ben bir şeyinde farkında değildim taki 18 yaşıma kadar. Boşanma olduktan sonra sorunlarımız daha da arttı. Hiç unutamadığım babamın ailesi bizi oturduğumuz evden zorla çıkarttı. Ortada kaldık. Mecburen başka bir yere taşındık. Ekonomik ve manevi sıkıntılarımız baş gösterdi. Zor dönemler geçirdik. Ablam ve annem şuan İzmir'de onların yeri bende başkadır. Babamla çok sık görüşmeyiz. Yok denecek kadar az." dedi.

LONDRA'DA TUVALET TEMİZLEDİM

Bir çok tiyatro eğitimi aldığını 18 yaşında İngiltere'ye gittiğini ifade eden Onur Büyüktopçu, hayatından kesitler anlattı. Sanatçı, "4,5 yıl orada kaldım. Öğrenci olarak gittim. Bu sürede barmenlik, hasta bakıcılığı, tuvalet temizlikçiliği, hamburger tarzı işyerlerinde çalıştım. Barmenlik zordu, hep yanlış içki karıştırarak verdim. Parası da azdı. Tuvalet temizciliğin de rahattım, tuvaleti temizliyor, peçeleri koyuyordum sonra yatış. Öğrencilik dönemleri. Hasta bakıcılığı da iyiydi. 75 yaşında birine baktım. Birbirimizi çok sevdik. Onun ilaçlarını veriyordum, yemek yapıyordum dışarıda gezdiriyordum. Hamburgercide ise 300 derecede elimi yaktım. Öğrencilik bittikten sonra 1 saatte karar aldım ve annemi aradım. Temelli geleceğimi söyledim ve geldim. Her zaman ani karar alır ve yaparım." diye konuştu.

YEMEKTEYİZ PROGRAMI 

Hep samimi içten biri olduğunu, mesleki kariyer olarak  çok uğraştığına dikkat çeken Büyüktopçu, "Beni herkes Kiralık Aşk'ta tanıdı ama daha önce bir çok dizide ve reklamda oynadım. Burnumu yaptırmadan önce çok sayıda reklam teklifi alırdım burnumu yaptırdım kesildi. Kiralık Aşk başlarken has direktörlüğünü yapıyordum. Bu rol için bir ortam oluştu ve ben oynadım. Çekimler yapıldı, tabi kanala onay için sunuldu. Beğenildi, beğenilmeye bilirdi de. Ben bulunduğum her ortama veya kişiye şans getiririm. Böylece tanınma süreci başladı. Dizi ve karakter çok tutuldu. Hatta zaman zaman ben oynuyor, senaryoya sonradan oynadığıma göre işliyordum. Çoğu zaman tamamen doğaçlama. Dizi bittikten sonra birçok teklif geldi. Bu sırada yemekteyiz programından da teklif oldu. Ben oyuncuyum sunucu değilim dedim. Öylede ama öğrenmeye başladım. Kanal, ekibimiz, dostlarım arkamda. Programımız çok sevildi. Samimi ve içten biri olmam etkili oldu." şeklinde konuştu.

'PANİK ATAK OLDUM'

Soru üzerine bir dönem yaşadıklarından dolayı panik atak olduğunu anımsatan Topçu, terapi ve ilaç tedavisi aldığını şuan çok iyi durumda olduğunu söyledi. Bazı korkularının ve endişelerinin hastalık sürecinde ön plana çıktığını kaydeden Büyüktopçu, annesinin 5 yıl yanında kaldığını, bu süreçte işini, diğer sorunlarını hepsini hallettiğini belirtti.
Uzun yıllar tek başına yaşam sürdüğünü annesinin destek görevini tamamladıktan sonra İzmir'e döndüğünü anlatan Onur Büyüktopçu, "Annemin yeri bende ve onda çok farklı. Bazı durumlarda ben onun herşeyi oldum.  Babadan, aileden kocadan hiç sevgi bulmadı. Dostu çok ama aile sevgisi farklı. O boşluğu o anda ben tamamladım. Ayrı bir bağımız vardır. Ablamda anı. Şuan onlar İzmir'de ben İstanbuldayım. "
Büyüktopçu, önümüzdeki yıllarda yeni dizi projeleriyle gelebileceğini de konuşma arasında ekledi.


 

Sponsorlu Bağlantılar---
Kaynak: Saat Başı Haber

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
OKE sosyal medyadaki afişlere tepki gösterdi
OKE sosyal medyadaki afişlere tepki gösterdi
Yerli ve yenilenebilir enerjide rekor
Yerli ve yenilenebilir enerjide rekor