Sağlık Bakanlığı açıkladı yeni sağlık personeli alıyor

Sağlık Bakanlığı açıkladı yeni sağlık personeli alıyor

Sağlık Bakanlığı 3 bin 890 sözleşmeli personel alı gerçekleştirecek. Başvurular ise 2 ila 9 Mart tarihleri arasında yapılacak, KPPS şartı aranacak.

24 Şubat 2017 - 14:01
Sponsorlu Bağlantılar---

Sağlık Bakanlığı ve Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu taşra teşkilatlarında istihdam edilmek üzere personel alımı gerçekleşecek. ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeylerinde 3 bin 890 sözleşmeli sağlık personeli alınacak.

Sözleşmeli sağlık personelinin alanlarının bulunduğu KPSS-2017/3 Tercih Kılavuzu, ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden yayınlanacak.

Tercih işlemlerinde lisans düzeyindeki pozisyonlar için 2016-KPSS Lisans, ön lisans ve ortaöğretim düzeyindeki pozisyonlar için 2016-KPSS Ortaöğretim - Ön Lisans sınav sonuçlarına göre yapılacak.

Sağlık personeli olmak isteyen adaylar tercihlerini, 2 - 9 Mart 2017 tarihleri arasında şartlarına uygun pozisyonlara ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden T.C. Kimlik Numarası ve şifresini girerek yapabilecek. Perfüzyonist pozisyonunda tercih yapmak isteyen adayların ise tercih işlemlerinin başlayacağı 2 Mart 2017 tarihinden önce Devlet Personel Başkanlığı Kamu Personel İstihdamı Dairesi Başkanlığına şahsen başvuru yapmaları gerekiyor.

Sponsorlu Bağlantılar---
Kaynak: Saat Başı Haber

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bitcoin BTC düşüş ve yükseliş eğilimi
Bitcoin BTC düşüş ve yükseliş eğilimi
O işçi konuştu, Ne kör öldüm ne de ölümden döndüm
O işçi konuştu, Ne kör öldüm ne de ölümden döndüm