En son dua istedi, hayali doktor olmaktı melek oldu

En son dua istedi, hayali doktor olmaktı melek oldu

Samsun'da doktor olmak için hayal kuran 9 yaşındaki Zehra Betül Kahveci, 4 yıl verdiği lösemi mücadelesini kaybetti. Hastanenin prensesi minik Zehra, küçük yaşta yakalandığı kansere yenik düştü, melek oldu.

09 Ağustos 2016 - 12:14 - Güncelleme: 09 Ağustos 2016 - 13:14

Samsun´da 4 yıl önce lösemi hastalığına yakalanan doktor olmak için hayal kuran 9 yaşındaki Zehra Betül Kahveci, tedavi gördüğü hastanede kansere yenik düştü.

Küçük yaşta lösemi ile tanışan minik Zehra, yıllarca tedavi gördü. Giresunlu Kahveci ailesinin 3 çocuğundan biri olan Zehra, 4 yıl önce lösemi teşhisi konulduktan sonra yoğun bir tedavi süreci başladı. Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavisi süren, neşeli hali, sevimliliği ile herkesin kalbinde yer yeden minik Zehra, tüm müdahalelere rağmen  kurtarılamadı.

Kemik tümörü tanısı ile Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Çocuk Hastanesi Hematoloji-Onkoloji Bölümü'nde 4 yıl kansere direnen Zehra'yı ailesi ve doktorlar yaşamda tutabilmek için büyük çaba sarf etti.  Uzun zamandır hastanede yatılı tedavi gören Zehra, doktor abla ve abilerini çok sevmesi ve hastalığı nedeniyle her seferinde en büyük hayalinin büyünce doktor olmak olduğunu söylüyordu.

SON AMELİYATINDA DUA İSTEMİŞTİ

Zehra Betül, son ameliyatına giderken çevresindekilere, "Ameliyat olacağım benden dualarınızı esirgemeyin" diye seslenmişti. Küçük Zehra'nın Giresun'da toprağa verileceği öğrenildi.

Sponsorlu Bağlantılar---

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Üç sınav geç başvuru alınacak
Üç sınav geç başvuru alınacak
Dolu tarım arazilerine zarar verdi
Dolu tarım arazilerine zarar verdi