Samsun’da sigaranın zararları anlatıldı 

Samsun’da sigaranın zararları anlatıldı 

Samsun’da 9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü” nedeniyle, sigaranın zararları anlatıldı.

10 Şubat 2017 - 19:34
Sponsorlu Bağlantılar---

Samsun İlkadım Belediyesi ve Kent Konseyi tarafından “9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü” kapsamında sigara bağımlılığının zararları konusunda halk bilgilendirildi.
Toplumsal farkındalık oluşturmak için gerçekleştirilen etkinlikte, sigara bağımlılığının zararları, 'Tiyatro, Panel ve Dinleti' ile anlatıldı.
Acem Tekkesi Kültür ve Sohbet Evinde gerçekleşen etkinlikte Sempatik Tiyatro Grubu , “Bağımsız Gençlik” konulu sahneledi. Programının ortalarına doğru Kişisel Gelişim Uzmanı Ramadan Balkı, Sosyal Hizmet Uzmanı Pınar Akbulut ve Kadın Meclis Başkanı Aile Danışmanı Psikolog, Halise Mutlu, “Kendinize Hoşgeldiniz” konulu paneli ile katılımcılara sigaranın zararları hakkında bilgi verdi.

6 MİLYON İNSAN SİGARADAN ÖLÜYOR 

İlkadım Belediyesi Başkan Yardımcısı Musa Yüksel, " Dünyada her yıl 6 milyona yakın insan sigara yüzünden yaşamını yitirmektedir. Bu sigaradan kaynaklı ölümleri durdurmak için, Dünya Sigarayı Bırakma Günü sebebiyle, sigarasız ve daha sağlıklı bir gelecek diliyorum.” dedi.

İlkadım Belediyesi ve İlkadım Kent Konseyi Kadın Meclisi “9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü” münasebetiyle düzenlenen programın sonunda, İlkadım Belediye Başkan Yardımcısı Musa Yüksel katılımcılara çiçek vererek toplu fotoğraf çektirdi.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği programa, İlkadım Belediye Başkan Yardımcısı Musa Yüksel, Kadın Meclis Başkanı, Psikolog, Sosyolog, Aile Danışmanı Halise Mutlu, Kişisel Gelişim Uzmanı Ramadan Balkı, Sosyal Hizmet Uzmanı Pınar Akbulut, HANDER (Hanımlar Yardımlaşma Derneği) Başkanı Sevgi Sula katıldı. 


 

Sponsorlu Bağlantılar---
Kaynak: Saat Başı Haber

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bitcoin BTC düşüş ve yükseliş eğilimi
Bitcoin BTC düşüş ve yükseliş eğilimi
O işçi konuştu, Ne kör öldüm ne de ölümden döndüm
O işçi konuştu, Ne kör öldüm ne de ölümden döndüm