Şiddetin çözümü aile

Şiddetin çözümü aile

Psikolojik Danışman Elif Topaç, "Aile içi şiddete fiziksel ya da ruhsal olarak maruz kalan bir çocuğun, ilerleyen yaşlarda benzer durumları uygulayan bir birey olması kaçınılmaz"

25 Kasım 2016 - 18:34
Sponsorlu Bağlantılar---

Psikolojik Danışman Elif Topaç, toplumda şiddet eğiliminin artması ve alınacak önlemlerle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
Atakum Belediyesi Özgecan Kadın Koordinasyon Merkezi tarafından ’25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Uluslar Arası Mücadele Günü’ kapsamında farkındalık eğitimi gerçekleştirildi. Şiddet, oluş biçimi, çeşitleri ve uygulanan yasal haklar hakkında bilgi verilen eğitimde konuşan Psikolojik Danışman Elif Topaç, şiddetin önüne geçebilmek için en önemli faktörün aile olduğuna dikkat çekti.
Kadına yönelik şiddetin önüne geçebilmenin ilk ve önemli faktörünün aile olduğuna vurgu yapan Denizevleri Ortaokulu Rehberlik Öğretmeni Psikolojik Danışman Elif Topaç,  anne ve babaların tutumunun, çocukların gelişim sürecindeki en önemli örnek model oluşturduğunu vurguladı.
"Ailelere büyük görevler düşüyor" diyen Topaç,  "Aile içi şiddete fiziksel ya da ruhsal olarak maruz kalan bir çocuğun, ilerleyen yaşlarda benzer durumları uygulayan bir birey olması kaçınılmaz. Anne ve babalar bunu asla unutmamalı. Şiddete karşı tepkimizi her koşulda dile getirmeliyiz" dedi.
Farkındalık eğitimine gösterilen ilgi karşısında duyduğu memnuniyeti dile getiren Özgecan Kadın Koordinasyon Merkezi Yöneticisi Fatma Taşçı, merkezlerinin çalışmaları arasında eğitim ve şiddetin her türlüsüne karşı toplumu bilinçlendirmek olduğunu kaydetti.


 

Sponsorlu Bağlantılar---
Kaynak: Saat Başı Haber

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bitcoin BTC düşüş ve yükseliş eğilimi
Bitcoin BTC düşüş ve yükseliş eğilimi
O işçi konuştu, Ne kör öldüm ne de ölümden döndüm
O işçi konuştu, Ne kör öldüm ne de ölümden döndüm