Tüm askeri hastaneler Sağlık Bakanlığı’na bağlandı

Tüm askeri hastaneler Sağlık Bakanlığı’na bağlandı

Türkiye genelinde 26 ilde hizmet veren 32 hastanenin saat 17.00 itibariyle Sağlık Bakanlığı’na devri tamamlandı. TSK'da bir dönem kapandı.

26 Ağustos 2016 - 23:29 - Güncelleme: 01 Eylül 2016 - 23:03
Sponsorlu Bağlantılar---

Türkiye genelinde 26 ilde hizmet veren 32 hastanenin saat 17.00 itibariyle Sağlık Bakanlığı’na bağlandı.

Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, ülke genelindeki tüm askeri hastanelerin sivilleştiği bilgisi verildi.

 26 ilde toplam 32 hastane ile 1 Rehabilitasyon ve Bakım Merkezi Başkanlığı'nın sağlık bakanlığına bağlandığının belirtildiği açıklama şöyle denildi, "Askeri sağlık kuruluşları Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu’na bağlı olarak hizmet verecektir. Sağlık Bakanlığı tarafından işletilecek olan hastaneler yeni dönemde daha güçlü hale getirilmiş bir kadro ile gazilerimize, şehitlerimizin yakınlarına, askeri personelimize ve vatandaşlarımıza aynı kalitede hizmet vermeye devam edecektir. Hakkaniyetli ve kaliteli sağlık hizmeti en kapsamlı şekilde daha erişilebilir olacaktır. Askeri birlik ya da kıtalardaki stratejik ve kritik sağlık hizmetleri yine Silahlı Kuvvetler sağlık personelince verilmeye devam edecektir'  ifadeleri kullanıldı.

HİZMETLERİN KISITLANMASI AKSAMASI SÖZ KONUSU DEĞİL

Uygulamayla Türkiye genelinde daha güçlü bir ordu ve sağlık hizmetinin olacağına dikkat çekilen açklama da, "Hizmetlerin sona erdirilmesi ya da aksatılması söz konusu olmayacak. Hizmetler güçlendirilmiş şekilde verilmeye devam edecektir. Bu bağlanma öncesinde de askeri hastanelerimizle sivil hastanelerimiz birçok işbirliği gerçekleştirmiştir. Uygulama ülkenin daha güçlü bir ordu ve sağlık hizmetine kavuşmasına imkan tanıyacaktır. Bakanlığımıza bağlanan askeri hastaneler, FETÖ davası sebebiyle devir alınan hastaneler ile karıştırılmamalı ve bir tutulmamalıdır. Adı geçen tüm askeri sağlık kuruluşları, 26 Ağustos 2016 Cuma saat 17.00’de ülke genelinde eş zamanlı olarak Sağlık Bakanlığı’na bağlanmıştır" denildi.

Sponsorlu Bağlantılar---

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bitcoin BTC düşüş ve yükseliş eğilimi
Bitcoin BTC düşüş ve yükseliş eğilimi
O işçi konuştu, Ne kör öldüm ne de ölümden döndüm
O işçi konuştu, Ne kör öldüm ne de ölümden döndüm