Yeni dizide Azize Balkan’ı öldürdü, konu ve oyuncular heyecan...

Yeni dizide Azize Balkan'ı öldürdü, konu ve oyuncular heyecan başladı

Azize dizisi yayına başlamasının ardından konusu ve oyuncuları merak edilirken ilk bölümde Azize babasının ve kardeşinin katili Alpanlar ilesinden Balkan'ı  öldürdü. Cezaevi çıkışı vurulan Kartal'ı kurtaran Azize, aşk başlangıcı ve nefret ile  ekrana geldi.

20 Kasım 2019 - 13:17
Sponsorlu Bağlantılar---

Azize dizisinin konusu ilk bölümün yayına girmesiyle daha belirgin hale geldi.

Bir intikam ve aşk hikayesi olan Azize, imkansızlıklarla dolu tutkulu bir aşk hikayesini içinde barındırıyor. Kanal D'de ilk bölümü yayınlanan dizide güçlü bir mafya ailesi olan Alpanlar tarafından ailesi dağıtılmış, hayatı paramparça olmuş bir kız çocuğunun içinde büyüttüğü kinle yetişkin bir kadın olmasıyla devam ediyor.

Hemşire olan Azize, Alpanlar ailesinden intikam almak için yüreği acı ve kinle doluyken dizinin ilk bölümü sürecin başlangıcıyla ekrana geldi.

Küçük bir kız olan Azize, doğum gününde çok sevdiği komiser olan babasıyla mutlu bir gün geçirirken, kapıya gelen polisler basanını göreve çağırır. Küçük kız büyük bir burukluk yaşarken, babası göreve gitmek için hazırlanır. Azize'ye bilmeden doğum gününde son hediyesini verir.

Babasından aldığı doğum günü hediyesi bilekliği takan Azize, babasının gelmesini beklerken, kapı çalar ve annesine acı haber verilir. Babası şehit olmuştur ve bunu yapanda Alpanlar ailesidir.

Azize için acı, öfke ve kin dolu günler, dağılmış bir aile sürecide böylelikle başlar. Babası öldüğünde annesi hamile olan Azize'nin bir de kardeşi olur. Sonraki yıllarda babasının katili Balkan Alpanlar, kardeşini de öldürür.

Hemşire olan Azize, cezaevine babasının ve kardeşinin katili  Balkan'ı zehirli iğne ile öldürmek için gittiğinde, tahliye günü olduğunu bilmez.  Cezaevi çıkışında Alpanlar ailesi, 18 yıl cezaevinde yatan çocuklarını almak için gittiklerinde, Azize'nin babasının öldürüldüğünde polis olan bir meslektaşı da genç kız gibi aynı intikam ateşini gütmesi nedeniyle suikast gerçekleştirir.

Başkomiser olan Okan,  meslektaşını öldüren Balkan'ı vurmak isterken, önüne atlayan Kartal'ı vurur. Azize ise tam o sırada bulunduğu için mesleğinin gereği olarak Kartal'ı ölümden kurtarır ve dizi böylelikle başlar.

BABASININ VE KARDEŞİNİN KATİLİNİ ÖLDÜRDÜ

Kartal'ı kurtaran Azize, birden Alpanlar ailesinin güvendiği bir isim haline gelir ve Kartal'ın tedavi sürecinde bakmak için evlerine götürülür. Dizinin hareketli bölümleri de bu andan itibaren başlar. Mafya ailesi olan ve aile ilişkileri kötü olan Alpanlar'ın konağında yaşamaya başlayan Azize, babasının ve kardeşinin katili olan Balkan'ın tacizine uğrar ve onu öldürmek için sesini çıkarmaz, babasının doğum gününde eve geleceği söylediği 21:00'a saat  vererek buluşacağını söyler.

Saat geldiğinde ise zehirli iğne ve bıçakla evin zemin katında bulunan hamama inen Azize, Balkan'la baş başa kaldığında planını devreye sokar.  Balkan, Azize ile birlikte olma planları yaparken, katil olmayacağını ve böyle bir şey yapamayacağını düşünen Azize, kaçmak istediği sırada Balkan'ın saldırısına uğrar ve bu sırada bıçağı saplayarak babasının kardeşinin katilini öldürür.

Başkomiser Okan, savcılık kararıyla bu sırada Alpanlar'ın evine baskın düzenlerken, amirinin talimatıyla oda geri çekilir.

AZİZE YAKALANDI AMA KATİL OLDUĞU AÇIKLANMADI

Balkan'ı öldüren Azize, kaçarken kim olduğu gösterilmeyen evde bulunan bir kişi tarafından başına silah dayanarak yakalandı. Dizi bu noktada biterken, Azize dizinin ikinci bölümünde evde bulunan herkes, Kartal ve Alpanlar ailesinin diğer fertlerince sorguya alınır ve evden dışarı çıkmalarına izin verilmez.

Azize evde tutsak kalırken, katilin kim olduğu bulunmaya çalışılır. İkinci bölümde Kartal ve Azize'nin yakınlaşması ile katil arayışının devam edeceği bekleniyor.

Mafya aileleri ise toplanarak Kartal'ı vuran ve saldırıları gerçekleştirenler aranmaya devam ediyor.

AZİZE DİZİNİN OYUNCU VE YÖNETMEN KADROSU

Başrollerinde Buğra Gülsoy ile Hande Erçel'in yer aldığı, yönetmenliğini Volkan Kocatürk'ün yaptığı, senaryosunu Başar Başaran, Emre Özdür,  ve Meryem Gültabak’ın kaleme aldığı Azize, ilk bölümle ilgi odağı oldu.

AZİZE DİZİSİN DE YER ALAN İSİMLER

Hande Erçel (Azize), Buğra Gülsoy (Kartal), Mustafa Yıldıran (Balkan), Duygu Sarışın (Asya), Selen Öztürk (Tuna), Mustafa Avkıran (Barbaros), Tugay Mercan (Okan), Başak Daşman (Yıldız), Çetin Sarıkartal (İskender), Orhan Kılıç (Adnan), Serkan Altıntaş (Yaman), Cenk Kangöz (Osman), Asuman Çakır (Aynur), Ufuk Şen (Hasan), Ceylan Batı (Ceyda), Zeynep Kızıltan (Gül), Efekan Can (Kuzey), Galip Erdal(Cevat), Taha Baran Özbek (Yiğit)

Sponsorlu Bağlantılar---
Kaynak: Saat Başı Haber

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Konya'da yanlışlıkla öldürüldükleri ortaya çıkan yaşlı çift cinayetini katil piknikte söylemiş
Konya'da yanlışlıkla öldürüldükleri ortaya çıkan yaşlı...
Bitcoin BTC düşüş ve yükseliş eğilimi
Bitcoin BTC düşüş ve yükseliş eğilimi