Çalgı Çengi İkimiz bütçesi dudak uçuklattı

Çalgı Çengi İkimiz bütçesi dudak uçuklattı

Ahmet Kural ve Murat Cemcir’in başrolünü paylaştığı Çalgı Çengi İkimiz filminin bütçesi 14 Milyon TL olarak açıklandı

09 Ocak 2017 - 03:14 - Güncelleme: 09 Ocak 2017 - 04:00

Yer aldıkları her projeyle büyük ses getiren ikili Murat Cemcir ve Ahmet Kural ilk filmini olduğkça düşük bir meblağa çektikleri Çalgı Çengi ikimiz filminin toplam bütçesinin 4 milyon dolar (14 milyon TL) olduğunu söyledi. Serinin ilk filmini yalnızca 30 bin Tl ile 6 günde çektiklerini ancak maddi yetersizlik nedeniyle vizyona sokamadıklarını dile getiren sempatik ikili sıkıntı yaşadıkları dönemde kendilerine Cem Yılmaz dışında kimsenin destek olmadığını ifade etti. Oyunculuğunun yanı sıra yapmcılığını da üstlendikleri projenin vizyona girdiği bugünlerde, yapılan bütçe açıklamasının ardıdan sıkça gündeme gelmesi nedeniyle büyük gişe yapması bekleniyor.

Kural ve Cemcir Çalgı Çengi İkimiz Filminin senaristliğinin yanı sıra yönetmen koltuğunu da dolduran Selçuk Aydemir ile TR 4033 Productions yapım şirketini kurdular. Kendi yapım şirketlerinin ilk projesi olan filmiçin 14 milyon TL bütçe ayıran ikili ‘ya batarız, ya çıkarız’ dercesine tüm varlıklarını filme yatırdıklarını aktardı ve ‘Varımızı yoğumuzu filme gömdük, barkımızı da gömdük. Hiçbir şeyimiz kalmadı ’ ifadelerini kullandı.

Filmle ilgili olarak Habertürk’e bilgi veren Kural ve CemcirÇalgı Çengi’en bu ana geçen zaman zarfında hayatlarının pek çok yönde iyileşme gösterdiğine dikkat çekti. Geçen beş yılın kendilerini adam ettiğini söyleyen oyuncular serserilik günlerinin geride kaldığını, artan sorumluluklarla birlikte kişiliklerinin oturduğunu, eskiden memleketle ilgili sorunları pek önemsemediklerini ancak şimdi ülkeyle ilgili her gelişmeyi yakından takip ettiklerini ifade ederek kendilerini rol model alan sevenleri için de yaşamlarına dikkat ettiklerini belirtti

Kaynak: Saat Başı Haber

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İHH Genel Başkanı Samsun'da
İHH Genel Başkanı Samsun'da
Karaduman'dan 24 Haziran vurgusu
Karaduman'dan 24 Haziran vurgusu