Kenan İmirzalıoğlu ile ’Mehmed Bir Cihan Fatihi’ dizisinin...

Kenan İmirzalıoğlu ile 'Mehmed Bir Cihan Fatihi' dizisinin ikinci fragmanı ses getirdi

Kanal D'de Mehmed Bir Cihan Fatihi dizisi iddialı ekrana geliyor. Dizinin ilk fragmanın ardından ikinci fragmanda yayınlandı. Dizinin performansı, etkisi, yayın günü ve saati, nerede çekildiği, kostümleri seyirciyi şimdiden meraklandırdı.

21 Şubat 2018 - 20:04

Kenan İmirzalıoğlu, Kanal D'de Mehmed Bir Cihan Fatihi dizisi ile ekrana geliyor.

Son olarak 2012-2015 yılları arasında üç sezon yayınlanan Karadayı dizisiyle ekranda gördüğümüz Kenan İmirzalıoğlu yine oldukça iddialı bir proje ile seyirci karşısına çıkıyor. 
Kanal D’de Osmanlı hükümdarı Fatih Sultan Mehmet Han'ın hayatını konu alan 'Mehmed Bir Cihan Fatihi' dizisi daha yayınlanmadan büyük yankı uyandırdı. İlk fragmanı çok konuşulan hatta ilk bölümü beğenilmeyerek iptal edildiği iddialarıyla gündeme gelen dizinin ilk bölüm ikinci fragmanı yayınlandı. 

İLK FRANGMAN SES GETİRMİŞTİ

Mehmed Bir Cihan Fatihi ilk bölüm birinci fragmanı Hz. Muhammed (S.A.S) 'in 'Konstantiniye elbet bir gün fetholunacaktir. Onu fetheden kumandan ne güzel kumandandır. Onu fetheden ordu ne güzel ordudur. ' hadisiyle başlayıp savaş sahnesiyle devam etmişti. Kenan İmirzalıoğlu'nun 2. Mehmed'in tüm engellerin üstesinden gelerek Osmanlı Sultanı oluşunu anlatmasıyla sona ermişti. 

DİZİ KALDIRILDI DERKEN İKİNCİ FRAGMAN GELDİ

İkinci fragman ise 2. Mehmed'in ülke yönetiminde söz sahibi olan Çandarlı Halil Paşa (Çetin Tekindor) ile mücadelesine yer veriliyor. Mehmed İslam Devleti'nin bağrında paslı bir çivi olan, çıban olarak görülen Konstantiniye'yi almak için gerekirse başını vermeyi göze alırken, Çandarlı Halil Paşa ise devletin bekası için sonuna kadar engel olmaya çalışacak. Bu zorlu mücadeleden kimin galip çıkacağı belli iken, çekişmenin boyutu ve nelerin olacağı merak konusu.

Türk sinema ve dizi sektöründe önemli yeri olan oyuncuların yer aldığı güçlü kadrosuyla da dikkat çeken yapımın oyuncu kadrosu ise şu sekilde; Yeşilçam'ın unutulmaz isimlerinden olan Metin Akpınar Fatih Sultan Mehmed'in hocası Akşemseddin'i, usta oyuncu Çetin Tekindor Çandarlı Halil Paşa'yı, Kurtlar Vadisi dizisindeki Memati rolüyle yıldızı iyice parlayan Gürkan Uygun Delibaş'ı, Büşra Develi Çiçek Hatun'u, Selin Demiratar ise Hatice Sultan'ı canlandırıyor.
İlk olarak 2005-2007 yılları arasında Show TV ekranlarında yayınlanan Acı Hayat dizisinde başrolleri paylaşan Selin Demiratar ve Kenan İmirzalıoğlu 11 yıl sonra tekrar aynı projede buluşuyor.

 

Sponsorlu Bağlantılar---
Kaynak: Saat Başı Haber

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
OKE sosyal medyadaki afişlere tepki gösterdi
OKE sosyal medyadaki afişlere tepki gösterdi
Yerli ve yenilenebilir enerjide rekor
Yerli ve yenilenebilir enerjide rekor