Nihat Doğan’a gardiyanlara harekete soruşturma 

Nihat Doğan’a gardiyanlara harekete soruşturma 

Şarkıcı Nihat Doğan’ın TV kanalında ‘Alçak Gardiyanlar’ ifadesi üzerine Adalet Bakanlığı Müsteşarı Kenan İpek'ten sert tepki geldi, gerekli hukuki girişimlerin yapılacağını açıkladı.

24 Şubat 2017 - 16:11

Televizyon programında Nihat Doğan’ın kullandığı kelime hukuki zemine taşınıyor.
Bir TV programında FETÖ soruşturmasında yargılananların adliyeye gelirken tutukluların kendi giydikleri kıyafetlerin şıklığına dikkat çeken Nihat Doğan, buna tepki gösterip, kıyafet üzerinden ‘neden izin veriliyor’ anlamında konuşarak gardiyan ve infaz koruma memurlarına yönelik "alçak gardiyanlar" ifadesini kullanmıştı.
Nihat Doğan'a, Adalet Bakanlığı Müsteşarı Kenan İpek'ten anında tepki geldi. Sosyal medya hesabından açıklama yapan İpek, "Tüm Ceza İnfaz personelimize yönelik hakaret içeren sözler sebebiyle hukuk zemininde gereğine tevessül edilecektir" ifadesini kullandı.
Şarkıcı Nihat Doğan'ın Beyaz TV de katıldığı bir programda Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a suikast davasında mahkemeye getirilen sanıkların kıyafeti hakkında yorum yaptı.  Bu yorum sırasında genelleme yaparak infaz ve koruma memurlarına yönelik hakaret ettiği iddiasına yönelik Adalet Bakanlığı Müsteşarı Kenan İpek, sosyal medya sayfasından konuya ilişkin tepkisini ifade etti.
Müsteşar Kenan İpek yayınladığı mesaj şöyle: "Bir TV kanalında, şarkıcı olduğu söylenen ve haber programına ne için katıldığı anlaşılamayan kişinin Ceza İnfaz Personelimize yönelik Ağır hakaretler içeren sözleri, sorumluluk bilinci ve üstün görev anlayışıyla görevini yerine getiren Personelimizi derinden üzmüştür. Bu şahsın Tüm Ceza İnfaz personelimize yönelik hakaret içeren sözler sebebiyle hukuk zemininde gereğine tevessül edilecektir."
Nihat Doğan, Beyaz TV'de yaptığı programda, FETÖ soruşturmalarında tutuklu olan infaz koruma memurlarının adliyeye getirildiğindeki kıyafetlerinin şık olmasını eleştirmiş ve "alçak gardiyanlar" ifadesini kullanmıştı.
Tepkiler üzerine bir gün sonra yayınında açıklama yapan Nihat Doğan, "Benim sözlerim FETÖ'cü gardiyanlaradır. FETÖ'cü olmayan hiçbir infaz koruma memurunun bu sözü üstüne alınmasına gerek yok. Benim gardiyanlarla ne alıp vermediğim olabilir, benim derdim. FETÖ'cü koruma güvenlik görevlileridir" şeklinde savunma yaptı.

Sponsorlu Bağlantılar---
Kaynak: Haber Merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
"Çözüm odaklı çalışmalıyız"
"Bölge halkımızın yanındayız"