Orhan Gencebay, Arif Sağ’ya resti çekti, artık konuşma

Orhan Gencebay, Arif Sağ'ya resti çekti, artık konuşma

Türkiye Musiki Eser Sahipleri Meslek Birliği'den (MESAM) istifa eden Orhan Gencabay, birlikten istifa etti. Arif Sağ ve üyelerin hakkında konuşmamasını için mahkeme başvurdu yayın yasağı istedi. “Arif Sağ adımı ağzına almasın’ dedi.

17 Şubat 2018 - 17:17 - Güncelleme: 17 Şubat 2018 - 17:20
Sponsorlu Bağlantılar---

Türkiye Musiki Eser Sahipleri Meslek Birliği'den (MESAM) Orhan Gencebay istifa ederken, başkanlığı yürütülen Arif Sağ ile arasındaki polimik ve iddialar sürüyor.
Orhan Gencebay, mahkemeye başvurarak, Arif Sağ ve diğer üyelerin kendisi hakkında artık konuşmaması için mahkemeye başvurarak tedbir kararı istedi.
Usulsüzlük ve adam kayırma iddialarıyla sanat dünyasında büyük çalkantılara neden olan Türkiye Musiki Eser Sahipleri Meslek Birliği'nin (MESAM) Yönetim Kurulu'ndan Orhan Gencebay istifa etmişti. Mahkeme başvuran ünlü sanatçı, meslektaşı Arif Sağ için tedbir kararı çıkartmak amacıyla avukatı aracılıyla hukuk yoluna başvurdu.
Kişiliği ve dürüstlüğü ile sanatçılığı kadar gönüllere de taht kuran Orhan Gencebay,  "Sanatçı kimliğim korunmalı" çıkışını yaptı. Kendisi hakkında Arif Sağ ve halen MESAM'da görev yapan diğer üyelerin konuşmasını istemen Gencebay, hukuk yoluyla bunun önüne geçmeyi amaçlıyor.
Daha önce Gülben Ergen’in avukatı müvekkiline hakaret ettiği iddiasıyla Seren Serengil hakkında tedbir kararı çıkartmıştı. Bu yüzden Seren Serengil, 3 gün hapıs yatmıştı.

ORHAN GENCEBAY ARİF SAĞ NEDEN KÜSTÜ

MESAM’da yaşananlar sonrasında Orhan Gencebay ile başkanlığı yürüten 57 yıllık dost olan Arif Sağ’nın arası açıldı. 
Adam kayırma, usulsüzlük gibi bir çok konu üzerine iki ünlü sanatçı arasında başlayan tartışma Türkiye gündemine oturdu. Gencebay, istifa ederken iki usta sanatçı birbirini suçladı.
Gencebay, "Arif Sağ yarım asırdan fazladır dostumdu, bu dostluk artık bitmiştir. Son zamanlarda basına verdiği demeçlerde şahsıma hakaret eden, son derece saygısız ve gerçekdışı, saçma sapan, art niyetle verdiği bilgilerden dolayı, bu dostluğu kendisi bitirmiştir. Kendisine sağlıklar diliyorum" dedi.
Arif Sağ, “Etnik ve politik kökenlerle meseleyi tartışmak ayıp. Sadece kendini düşünüyor. Bütün meslek birliklerini bir yana, kendini bir yana koyuyor” demişti. Arif Sağ, Orhan Gencebay'a artık güvenmeyeceğini belirtmiş, "Sadece kendini düşünüyor. Bütün meslek birliklerini bir yana, kendini bir yana koyuyor. İstifa ediyorsun ve istifa ederken bütün arkadaşlarına pislik bulaştırarak gidiyorsun. Bu doğru bir şey mi?" demişti.
MESAM yönetim kurulunda Fuat Güner, Suat Suna, Ahmet Selçuk İlkan ve Recep Ergül de istifasını sundu.
 

Sponsorlu Bağlantılar---
Kaynak: Haber Merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Van'da 3 asker şehit oldu acısı Samsun, Eskişehir ve Hatay'a düştü
Van'da 3 asker şehit oldu acısı Samsun, Eskişehir ve Hatay'a...
Tarımsal atıklar toplanıyor, çiftçiler kazanıyor
Tarımsal atıklar toplanıyor, çiftçiler kazanıyor