Seren Serengil cezaevine girerim, davada açacağım 

Seren Serengil cezaevine girerim, davada açacağım 

Seren Serengil, Gülben Ergen’e karşı konuşma yasağını deliği gerekçesiyle hakkında verilen 3 gün hapis cezası gündeme bomba gibi düştü. Serengil, “Haksız bir karar ben suç işlemedim” derken, “Paşa paşa cezaevine gider yatarım, paşa paşa çıkarım. Sonrasında hakkımı arayacağım. İlk önce ret kararı verildi sonra başka hakim hapis kararı çıkarttı. O hakimi de şikayet edeceğim” yorumu yaptı.

30 Ocak 2018 - 19:51

Gülben Ergen ile Seren Serengil arasındaki gerginlik mahkemeye taşındı. Daha önce Gülben Ergen, Seren Serengil hakkında konuşmama yasağı çıkartırken, bir programda kendisi hakkında konuştuğu, iftira attığı gerekçesiyle şikayette bulundu.
Aile mahkemesi tarafından görülen davada ilk mahkeme başvuruyu ret ederken, Ergen’in başka mahkemeye başvurusu üzerine “3 Gün Zorla Hapis’ cezası verildi.

Seren Serengil, suçsuz olduğunu belirterek ortada ‘Suç olmayan bir konudan ceza verildi” iddiasını yenilerken, kararı veren mahkemeye başvuru yaptığını, gerekçeli kararın hemen yazılmasını istediğini, cezaevine girmeye hazır olduğunu ama hakkını sonuna kadar arayacağını belirtti.
Gülben Ergen hakkında kesinlikle iftira, karama tarzında bir konuşmasının bulunmadığına, konuşma yasağını delmediğine vurgu yapan Serengil, “Paşa paşa cezaevine gider yatarım, paşa paşa çıkarım. Sonrasında hakkımı arayacağım” dedi.

SEDA SAYAN’IN PROGRAMINA KATILARAK SERT KONUŞTU

Seda Sayan’ın programına canlı yayına katılan Seren Serengil, önemli açıklamalar yaptı ve neden kızgın olduğunu açıkladı.
Seren Serengil’in konuşması şöyle.
“Seda abla o kadar üzülüyorum. Ben bugün cezaevine teslim olmaya giderken keşke bunları duymasaydım. Kahrolarak gidiyorum. Orada duyduklarım, konuşmalar baştan aşağı saçmalık. Benim konuşma yasağını deldiğim söyleniyor, ben konuşma yasağını delmedim. Ben konuşa bilirim. Sadece iftira ve hakaret edemem. İftira ve hakaret etmediğim yerden ceza aldım. İlk mahkeme bu kararı ret etti. Bu halde başka mahkemeden, hakimden bu kararı çıkartıyorlar. Ben gerekçeli kararı yazdıramıyorum. İçeri gitmek istiyorum, yazdıramıyoruz. Yaptığım her haberin arkasındayım. Her haber doğru. Programlarda çıkan tüm haberler doğru. İspatlı ve belgeli. Şöyle bir şey değil. Beni yapımcım susturacak. Sanki ben muvazenesiz kimseyim, söz dinlemeyen asi öyle bir şey yok. Benim konuşmaya devam ettiğim şeyler. Programın içeriğindeki şeyler. Diyorum onun kocası çıkmış, eşi çıkmış, eşine bunu mu söylemiş, burada mı konuşmuş diyorum. Sor soruyorum. Bunu mahkemede yazmışlar.  Bu tür şeyler. Hakaret yok, iftira yok, kişilik haklarına saldırı yok. Karar tamamen haksızdır. Cezaevinde çıkar çıkmaz dava açacağım.”

İKİNCİ MAHKEMEDEN KARAR ALINDI 

“Orada oturup Özgür Aras onun menajeri diye, orda yakınlıklar var diye beni daha fazla asmayın. Aylardır Sacit Arslan’ın oraya buraya benim hakkında yazılar, ölmüş babam için yazdığı yazıları like ediyordu, hanım efendi. Benim geçen gün annemin tansiyonu 24 iken, pasta resimleri koydular. Benim daha fazla lütfen adımı geçirmeyin. Beni Seda abla seviyorsan. Konuşma ihlalini bölmedim ben böyle iddia ediyorlar. Beni daha fazla üzmeyin. Ben gidiyorum. Böyle bir karar çıktı. Çıktıktan sonra neden doğru bir karar olmadığı teker teker söyleyeceğim. Bir karar alındıktan sonra konuşmaya devam eder iftira ederim tamam. Benim konuşma hakkım alınamaz. Yasada böyle bir şey yok. Başka konularda adı geçti bundan dolayı benim adım geçti. Mahkeme ret etti, diğer hakim kabul etti.“

PAŞA PAŞA CEZAEVİNDE YATARIM

“Bu hakim hakkında dava açacağım. Beni başka şekilde uğurlamanızı beklerdim. Neden konuşuyor Seren, filan diyorsunuz. Konuşmadım.   Dosyayı olduğu gibi size çıkartacağım. Dosyada instagram da başkalarını için, muhalefet olduğum kişilerle ilgili yazdığım şeyleri dosyaya koymuşlar. Suç oluşturacak bir şeş yok. Bini içeri tıktırmak için yaptılar. Paşa paşa gidiyorum paşa paşa çıkacağım.  Şerefim onurum için yemin ediyorum. Hayatımda kimse için iftira atmadım, yalan söylemedim. Gülben’le aram kötü diye iftara atmadım, Gülben’e iftira attığım içinde ceza evine girmiyorum. İtiraz hakkım var onu da kullanmadım. Savunmaya geçmiyorum, savunacak hiç bir şey yok. Suçum var olarak gitmiyorum.” 

Sponsorlu Bağlantılar---
Kaynak: Saat Başı Haber

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Milli Dayanışma Kampanyası'nda 846 milyon 606 bin 155 lira bağış toplandı
Milli Dayanışma Kampanyası'nda 846 milyon 606 bin 155 lira...
Koronavirüsten ölen sayısı 356’ya yükseldi
Koronavirüsten ölen sayısı 356’ya yükseldi