Cezaevinden çıkan Seren Serengil’den mesaj, Çıldırırdım

Cezaevinden çıkan Seren Serengil'den mesaj, Çıldırırdım

Gülben Ergen’le yaşadığı hukuki sorun nedeniyle 3 gün cezaevinde yatan Seren Serengil tahliye oldu ve ilk mesajı verdi. Seren, ‘Onları yapmasaydım cezaevinde çıldırırdım’ dedi. Duymayan Kalmasın programına katıldı ünlü sunucu, cezaevi anlarını anlattı. Cezaevine kadınların girmesinin tek nedeni erkekler yorumu yaptı. Stüdyoyu terk etmesine ise kimse anlam veremedi.

05 Şubat 2018 - 13:15 - Güncelleme: 05 Şubat 2018 - 15:43
Sponsorlu Bağlantılar---

Cezaevinden çıkan Seren Serengil, Duymayan kalmasın programına yetişerek Canlı yayında yaşadıklarını anlattı.
Duymayan Kalmasın programı Seren Serengil’in cezaevinde olması nedeniyle Nilgün Belgin ve Cengiz Semercioğlu’nun sunumuyla başladı.
Cezaevinde çıkan Seren Serengil, sunucusu olduğu programa yetişerek bu sefer konuk olarak yer aldı.
Cezaevinde yaşadıklarını anlatan Seren Serengil, İstanbul 10. Aile Mahkemesi’nce verilen ihtiyati tedbir kararına uymayınca hakkında verilen 3 gün zorlama hapis kararı sonucu, Bakırköy Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’nda 3 gün yattığını hatırlattı.
Kararın haksız ve suçsuz olduğunu yenilen Seren Serengil, hayatında yaşadığı en üzücü durumlardan biriyle karşılaştığını söyledi.

CEZAEVİNDE BİR ÇOK ACI HİKAYE VAR

Temiz bir cezaevi olduğunu kaydeden Serengil, “Temiz bir cezaevi yatılı okul gibi. Geçmişte ziyarete gittiğim Deniz’le yarım saat kalmıştım, hemen eve dönmek istemiştim. İnsanın özgürlüğünün elinden alınması ne demek. Allah herkese yardımcı olsun. Kısa sürede çok şeye şahit oldum. Tam çıkacam ilaçlarımı almaya gittim, bir kadın gördüm ağlıyordu. Mahkemeye çıkacak müebbet hapis yiyeceğim, avukatımda bıraktı’ dedi. Çok üzüldüm kendi avukatıma dedim o bakacak davaya. Oradaki kadınların başlarına hep erkekler yüzünden bir şey gelmiş. Bir çok kadının cezaevinde girmesinin nedeni, erkekler. Bir kız cezaevinde ikinci üniversiteye okuyor. Polis eşliğinde sınava gidiyorlar. Orada çalışabiliyorlar. Ne hikayeler var. Allah hepsini kurtarsın. Tabi kader mahkumları için söylüyorum” dedi.

CEZAEVİNDE DELİLİRDİM 

“Ben çıkarken sevindim özgürlüğüme ama üzüldüm de oradan ayrılırken. Gördüğüm kader mahkumları aklıma geldi” diyen Sergengil, “Gündeme gelen krokiyi eğlence olsun diye yaptım. İçeri girerken bavulum açıldı. Bana Bodrum’a mı filan gidiyorsun dediler. Her sabah uyandım makyaj yaptım, üstümü giyindim. Yoksa delirirdim orada. Günlük hayatıma devam etmeye çalıştım. Kendi kendime konuştum. Pazar günü yalan haber çıktı, çok zoruma gitti. Herkes yanımda olduğu, baktı Seren haklı, Şov yaptıya getirerek gündemi değiştirmeye çalıştılar. Telefon yok, her sabah uyandığımda telefonu aradım.  Ben bir şey yaptığımı bilsen, içim yanmayacak. Orada düşünme vaktim oldu. Annemi dinlemediğim için pişmanım kız, erkek arkadaş konusunda. Kime yanlış dediyse hiç kimse doğru çıkmadı. Kimi sevmediyse hayatımda ondan çok zarar gördüm. Annem için bile için şov yapıyor dediler.” diye konuştu. 


YEŞİL SALKIM CANLI YAYINA KATILDI
Seren Serengil’in tahliye olması nedeniyle Yeşim Salkım, stüdyoda ziyaret etti. Salkım, “Bu zamana kadar kimseyi sırtından vurmadım. Cengiz’e adamlığını yüzüne vurmak istedim. Şu süreçte ne kadar adam olduğu görüldü. İnsanlar iyi ve kötü günde belli ediyor. Partnerine çok sahip çıktı. Bu olayda önemli olan sözünün arkasında durmak, başına bir şey geldiyse gerekeni yapmak.” Dedi.


 
SOSYAL MEDYA MESAJI
Seren Serengil, sosyal medyadan da ilk mesajı paylaştı. “Allah ‘ım bir sağlık bilirdim bir de özgürlüğü öğrendim..bu ikisinden kimseyi yoksun bırakma ...siZi de çok özledim ❤️programa yetişmeye çalışıyorum inşallah yetişirim.” Yorumu yaptı. Binlerce beğeni alan Serengil, kendisine destek verenlere teşekkür etti.

SEREN SERENGİL STÜDYONU TERK ETTİ

Cezaevinden çıktık tan sonra Duymayan Kalmasın programına katılan Seren Seren kimsenin anlam veremediği bir anda stüdyoyu terk etti. Nilgün Belgin ve Cengiz Semercioğlu konuşurken kalkıp bardakla su alan Serengil, ikinci kalkışında bardağı attı ve stüdyonu terk etti. Sonra tekrar yayına döndü.

 

Sponsorlu Bağlantılar---
Kaynak: Haber Merkezi

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Van'da 3 asker şehit oldu acısı Samsun, Eskişehir ve Hatay'a düştü
Van'da 3 asker şehit oldu acısı Samsun, Eskişehir ve Hatay'a...
Tarımsal atıklar toplanıyor, çiftçiler kazanıyor
Tarımsal atıklar toplanıyor, çiftçiler kazanıyor